Harry Potter

Wymarzona praca dla fanów Harry'ego Pottera! Możesz poczuć się, jak prawdziwy czarodziej!

2023-11-08 10:03

Książki J.K.Rowling odmieniły życie milionów ludzi na świecie. Kto z nas nie marzył, by otrzymać list z Hogwartu i rozpocząć swoją czarodziejską edukację? Teraz możecie przeskoczyć ten krok i spróbować swoich sił w jednym z prawdziwie magicznych zawodów! Wymarzona praca dla fanów Harry'ego Pottera istnieje i właśnie trwa rekrutacja!

Idealna praca dla fanów Pottera jednak istnieje! Firma ScotRail ogłosiła nabór na nowych maszynistów. Będą oni pracować w Fort William w Szkocji i regularnie podróżować linią West Highland Line. Jak już zapewne się domyślacie - to właśnie trasa, którą przemierzał Hogwart Express, podróżujący z Londynu do Hogsmade! Wiadukt Glenfinnan, który znajduje się na trasie, był wykorzystany do kręcenia scen w dwóch filmach o młodym czarodzieju:

  • Harry Potter i Komnata Tajemnic,
  • Harry Potter i więzień Azkabanu.
"Harry Potter". Fred i George Weasley po latach. Tak dziś wyglądają rudowłosi żartownisie z kultowej serii filmów: James i Oliver Phelps

Wymarzona praca dla fanów Harry'ego Pottera - jak ją dostać?

Posada na stronie HiJOBS została określona jako "praca marzeń". Nie ma się co dziwić, bo BBC przypomina, że w roku 2009 magazyn. Wanderlust uznał właśnie tę linię za najlepszą trasę kolejową na świecie! By otrzymać posadę nie potrzebujemy mieć ukończonych 7 klas szkoły magii. Wymagane są jedynie doświadczenie w roli maszynisty, ukończone 20 lat i przejście potrzebnych badań lekarskich.

Masz dla nas ciekawy nerd-temat? Zgłoś go na [email protected]!Odwiedź nas również na Facebooku NerdSfera - fantastyczna strona życia i Twitterze.

Harry Potter QUIZ: z której części pochodzi ten cytat? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
"Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości."