Wiedźmin

i

Autor: AKPA

Wiedźmin

Wiedźmin: to ona miała zagrać Yennefer. Świat by ją pokochał?

2023-09-25 11:21

Od kiedy Wiedźmina realizuje Netflix, polska publiczność dużo cieplej wyraża się o filmie i serialu z Żebrowskim w roli głównej. W roli Yenn mogliśmy wtedy zobaczyć Grażynę Wolszczak. Okazuje się jednak, że zaangażowana miała zostać również inna aktorka. Sensacyjną informację zdradziła w wywiadzie z Żurnalistą na YouTubie.

Yennefer z Vengerbergu to ukochana Geralta i prócz Ciri główna postać kobieca w książkach Andrzeja Sapkowskiego. Okazuje się, że w polskim serialu mieliśmy zobaczyć „młodszą wersję Grażyny Wolszczak”, czyli Yenn jako młodą adeptkę. Kto miał wcielić się w tę rolę? Zaangażowana miała zostać Joanna Jabłczyńska. Nie zgodzili się jednak... jej rodzice, co moze dzisiaj wydawać nam się prawdziwie szokującym powodem.

- Miałam już wszystkie próby, uczyli mnie jeździć konno, sprawdzali, jak będę z soczewkami brązowymi wyglądała. No bo Grażyna Wolszczak, wiadomo. No i po prostu ja już tam byłam. Boże, Michał Żebrowski, no w ogóle… No kurczę, inni by dali się za to pokrajać. Dopłacę, oby tylko mnie tam wpuścili. - powiedziała podczas wywiadu aktorka.

Przeczytaj też: QUIZ dla fanów gry Wiedźmin 3. Sprawdź, czy pamiętasz te questy z gry

WIEDŹMIN 3 PEŁEN ABSURDU?! 5 RZECZY, KTÓRE SIĘ TOTALNIE NIE UDAŁY | To Się Kręci #19

Yennefer z Vengerbergu miała zagrać Joanna Jabłczyńska

Przed podpisaniem umowy aktorka otrzymała wstępny scenariusz. Znajdowała się w nim dość szokująca scena gwałtu, którą miała zagrać półnago. Rodzice bardzo młodej wtedy Joanny Jabłczyńskiej nie zgodzili się na jej udział w filmie informując, że „nie chcą nawet wiedzieć które pół” miałoby być odsłonięte. Finalnie scena nie znalazła się w polskim Wiedźminie.

W bardzo osobistym wywiadzie Joanna Jabłczyńska opowiedziała o problemach, z którymi musiała się zmagać również jako dorosła. Rozmowę możecie odsłuchać poniżej. O Wiedźminie Joanna Jabłczyńska opowiada od 1:27:34.

Jak dobrze znasz polskiego "Wiedźmina"? QUIZ o kultowej produkcji z Michałem Żebrowskim

Pytanie 1 z 10
Jak, ze względu na kolor włosów, nazywany był Geralt z Rivii?