Wiedźmin QUIZ. Ile pamiętasz z pierwszej gry CD Projekt Red? Sprawdź się jeszcze zanim wyjdzie remake!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Wiedźmin

Wiedźmin QUIZ. Ile pamiętasz z pierwszej gry CD Projekt Red? Sprawdź się jeszcze zanim wyjdzie remake!

2024-02-12 14:01

Wiedźmin to seria gier komputerowych i mobilnych stworzona przez studio CD Projekt Red na motywach Sagi o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, która podbiła cały świat. Premiera pierwszej gry z serii odbyła się 26 października 2007 roku na platformie Microsoft Windows. Jak wiele pamiętacie z tej kultowej rozgrywki?

Zygfryd: – Mówiąc otwarcie jesteście reliktami. Ilu wiedźminów jeszcze żyje? Kilku? Góra kilkunastu. Nie stanowicie konkurencji. Poza tym, Zakon nie każe sobie płacić za ratowanie ludzi od niebezpieczeństwa. Geralt: – Tak, a lśniące zbroje i zamki warowne ufundowały wam dobre wróżki.

Wiedźmin to gra, która zmieniła w zasadzie wszystko. Polska marka stała się docenianą poza granicami kraju, ludzie pokochali na nowo książki Andrzeja Sapkowskiego, a o Geralcie z Rivii usłyszał świat.Czy wy też w nią graliście? Jeśli tak, to koniecznie sprawdźcie, jak wiele z niej udało się wam zapamiętać! Wielu miłośników świata Białego Wilka uważa, że była to najlepsza gra z całej serii! Poniżej znajdziecie 10 pytań. Nie będzie jednak prosto! Tylko najlepsi zdobędą cały komplet 10 punktów. Życzymy powodzenia!

Wiedźmin - QUIZ. Co pamiętasz z pierwszej gry?

Pytanie 1 z 10
Którego z bohaterów nie spotkamy w pierwszej grze?
Kolejarze obiecali, że zmyją graffiti z wiaduktu na Choszczówce

Gra Wiedźmin 1 - oficjalny remake

Jak już wiemy od jakiegoś czasy gra Wiedźmin 1 otrzyma oficjalny remake. Studio odpowiedzialne za grę ogłosiło to w 15-tą rocznicę serii. Gra powstanie na silniku Unreal Engine 5, a remakiem zajmuje się polskie studio Fool's Theor. Wiemy również, że mapa pierwszych przygód Geralta zostanie otwarta, tak jak w grze Wiedźmin III: Dziki Gon.  Odróżni to ją znacznie od pierwowzoru, gdzie lokacje odwiedzało się liniowo i nie mieliśmy możliwości powrotu do innego miejsca.