Wiedźmin i nie tylko! Nowości komiksowe na październik 2023!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Komiks

Wiedźmin i nie tylko! Nowości komiksowe na październik 2023!

2023-10-09 14:10

Jesień to idealny czas na nadrobienie zaległości czytelniczych. Nie kusi nas już piękna pogoda, a raczej koc, świece i ciepła herbata. Jeśli jednak macie ochotę nie na starą książkę, a świeżutki komiks, to mamy dobre wiadomości! Sprawdźcie listę nowości komiksowych na październik i listopad 2023. Będzie się działo!

Spis treści

  1. Plansze Europy. Noir burlesque, tom 2
  2. Thorgal – Młodzieńcze Lata. Grym, tom 11
  3. Sandman. Noce nieskończone
  4. Blade Runner – Początki
  5. Adaptacje literatury. Wojna światów
  6. Świat Akwilonu. Elfy – Misja Niebieskich Elfów, tom 6
  7. Świat Akwilonu. Orki i gobliny – Myth, tom 2
  8. Wiedźmin – Ballada o dwóch wilkach, tom 7
  9. Batman: Dziedzictwo
  10. DC Black Label. Batman: Nie tylko Biały Rycerz
  11. Uniwersum DC. Liga Sprawiedliwości – Porządek Zjednoczonych, tom 2
  12. Marvel Deluxe. New Mutants
  13. Marvel Limited. Fantastyczna Czwórka – Pełne koło
  14. Marvel Classic. Zjawiskowa She-Hulk, tom 1
  15. Marvel Classic. X-Men. Punkty zwrotne – Inferno
  16. Marvel Fresh. Król w czerni
  17. Marvel Fresh. Świt X – Marauders
  18. Star Wars. Obi-Wan - Droga Jedi
  19. Miasteczko Halloween
  20. Asteriks – Biały Irys, tom 40

Plansze Europy. Noir burlesque, tom 2

Drugi i ostatni tom stworzonej przez słynnego Enrica Mariniego historii gangsterskiej w klimacie noir.

Slick musi spłacić dług u gangstera Rexa McKinty’ego, dlatego zgadza się z nim współpracować. Robi to niechętnie, ale wie, że tylko w ten sposób ma szansę wydobyć się z kłopotów, a nawet odzyskać Deb, młodzieńczą miłość, która została gwiazdą kabaretu. Niestety plan Rexa oznacza otwartą wojnę z sycylijską mafią... Może jednak właśnie walka pomiędzy bandytami okaże się okazją, na którą czeka Slick, aby uwolnić się od zobowiązań i rozpocząć spokojne życie?

Autorem komiksu jest Enrico Marini, ceniony włoski twórca rysunków do bestsellerowych, znanych również w Polsce, serii „Drapieżcy” (sc. Jean Dufaux), „Skorpion” (sc. Stephen Desberg), „Cygan” (sc. Thierry Smolderen), „Gwiazda pustyni” (sc. S. Desberg) oraz albumu z własnym scenariuszem „Batman – Mroczny książę z bajki”.

Nowy most w Warszawie rośnie w oczach. Nie wjadą na niego samochody

Thorgal – Młodzieńcze Lata. Grym, tom 11

Jedenasta i ostatnia część sagi o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego wśród wikingów Północy, oraz jego ukochanej Aaricii.

Śmiertelnie raniony przez Swena Widłobrodego Thorgal dzięki magicznym staraniom towarzysza broni Secka utrzymywany jest na granicy życia i śmierci. Podczas gdy jego bezwładne ciało zmierza w drakkarze ku Grønthåren, gdzie czeka na niego Aaricia, jego dusza wyrusza w zaświaty w ostatnią być może podróż. Jednak Thorgal uparcie trzyma się życia: ma

e przecież przeżyć u boku ukochanej. Tymczasem Aaricia z utęsknieniem wypatruje powracającej łodzi, na czym przyłapuje ją rudowłosy chłopiec o imieniu Grym. Niestety okrutne zwyczaje panujące w osadzie, z której wikińscy mieszkańcy dawno temu wygnali zamieszkujących wyspę spokojnych rybaków, prowokują gwałtowne i krwawe wydarzenia. Czy Thorgal zdoła wrócić żywy z zaświatów? Czy Aaricia przetrwa kolejną zaciekłą waśń, w którą uwikłani sią mieszkańcy Grønthåren? Jak zakończy się dramatyczna przygoda Gwiezdnego Dziecka i jego ukochanej?

Autorami serii „Thorgal – Młodzieńcze lata” są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oprócz tego cyklu wspólnie stworzyli też inną podserię z uniwersum Thorgala – „Thorgal – Louve”, opowiadającą o przygodach córki ciemnowłosego wikinga.

Sandman. Noce nieskończone

Neil Gaiman to niekwestionowany mistrz pióra, autor powieści, opowiadań i komiksów, uhonorowany niezliczonymi nagrodami literackimi i komiksowymi. Jedną z jego najpopularniejszych opowieści jest Sandman – uznawana za arcydzieło fantastyki historia Władcy Snów, zawierająca liczne nawiązania kulturowe, religioznawcze, literackie i mitologiczne. W „Nocach nieskończonych” Gaiman powraca do krainy Sandmana – Śnienia – opowiadając siedem historii – po jednej dla każdego z rodzeństwa Nieskończonych. Każda z nich została zilustrowana przez innego artystę. Te prowokacyjne, jednocześnie nawiedzone, słodko-gorzkie, erotyczne i koszmarne opowieści wędrują poprzez czas i przestrzeń, ujawniając dziwne sekrety i zaskakujące prawdy o niezwykłym rodzeństwie: Śmierci, Pożądaniu, Śnie, Rozpaczy, Malignie, Zniszczeniu i Losie. Rysownikami tych historii są należący do panteonu największych artystów komiksowych: Glenn Fabry („Authority”, „Sędzia Dredd”), Milo Manara („El Gaucho”), Miguelanxo Prado („Chroniques absurdes”), Frank Quitely („Niewidzialni”, „Transmetropolitan”), P. Craig Russell („Hellboy”, „Star Wars”), Bill Sienkiewicz („Batman Black & White”, „JSA”), Barron Storey („The Marat/Sade Journals”).

Blade Runner – Początki

Gratka dla miłośników „Blade Runnera” i fanów cyberpunkowej literatury!

Kiedy w laboratorium Tyrell Corporation zostają odnalezione zwłoki jednej z badaczek, która pracowała nad nowym typem replikantów, a wszystko wskazuje na samobójstwo, do sprawy zostaje przydzielony inspektor wydziału policji w Los Angeles Cal Moreaux. Cal za wszelką cenę chce dotrzeć do prawdy, która kryje się za pozornie zwyczajnym samobójstwem, lecz już w samej korporacji napotyka na ścianę milczenia.

Akcja rozgrywa się dziesięć lat przed wydarzeniami opisanymi w słynnej serii „Blade Runner 2019”, która doczekała się adaptacji filmowej w reżyserii Ridleya Scotta. Ten prequel opowiada o powołaniu wydziału łowców androidów i wprowadza nowego bohatera do panteonu Blade Runnera.

Autorami scenariusza są K. Perkins („Batwoman”, „Supergirl”, „Wonder Woman”), Mellow Brown (współtwórca serialu „American Gods”) i Mike Johnson („Star Trek”, „Transformers”), a rysunki stworzył pochodzący z Hiszpanii Fernando Dagnino („Superman”, „Supergirl”, „Wonder Woman”, „Teen Titans”, „Liga Sprawiedliwości”, „Legion Samobójców”, „Captain Midnight”, „Tarzan na planecie małp” i „Killers”). Album zawiera materiały opublikowane  w tomach: „Blade Runner Origins: Product”, „Blade Runner Origins: Scrap”, „Blade Runner Origins: Burning”.

Adaptacje literatury. Wojna światów

Kolejna komiksowa adaptacja powieści należącej do światowego kanonu literatury. Wydana w 1898 roku „Wojna światów” Herberta George`a Wellsa uważana jest za jedną z najważniejszych pozycji w historii światowej literatury fantastycznej. Książka ta rozpoczęła nurt opowieści o apokaliptycznej wizji przyszłości. Autor opisał w niej różne postawy ludzi w obliczu globalnego zagrożenia

Koniec XIX wieku, ludzkość przygotowuje się do wejścia w nowe stulecie. Pewnego dnia w spokojnej angielskiej wsi z nieba spada tajemniczy obiekt, wzbudzając zaniepokojenie, ale i zainteresowanie okolicznych mieszkańców. Wkrótce okazuje się, że obiekt ten to statek Marsjan, którzy przybyli podbić Ziemię! Odrażający kosmici stoją w rozwoju znacznie wyżej od nas, ale na szczęście są śmiertelni. Rozpoczyna się walka ze sterowanymi przez nich niszczycielskimi machinami poruszającymi się na trzech nogach... W samym środku chaosu o życie walczy jeden z mieszkańców wioski, która została zaatakowana jako pierwsza.

Obserwujcie niebo, oni mogą nadlecieć w każdej chwili!

Autorem scenariusza tej adaptacji jest francuski scenarzysta Philippe Chanoinat, w którego dorobku znajduje się wiele albumów biograficznych („Elvis”, „De Funès et Bourvil”). Rysunki do tego tomu wykonał natomiast również pochodzący z Francji artysta Alain Zibel („Adèle et Caïn”).

Świat Akwilonu. Elfy – Misja Niebieskich Elfów, tom 6

W szóstym tomie serii fantasy o elfach ze świata Akwilonu powracają bohaterowie pierwszego albumu – Niebieskie Elfy. Odważna Lanawyna dostaje nowe zadanie od króla Aamnona: ma sprawdzić, co się dzieje na dalekiej północy, skąd nie powróciła poprzednia misja wywiadowcza. Wojowniczka zbiera drużynę, w składzie której nie może zabraknąć jej przyjaciela, mądrego człowieka Turina. Nawet jednak doświadczona Lanawyna nie spodziewa się, jaki koszmar zastanie u celu podróży...

Uniwersum Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” napisał pierwszy z nich, a rysunkami zajął się hiszpański grafik Kyko Duarte (horror „World War Wolves” czy opowieść fantasy „Chroniques de la Guerre des Fées”).

Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Świat Akwilonu. Orki i gobliny – Myth, tom 2

„Orki i gobliny” to kolejna z serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy”, „Magowie” i „Wojny Arranii”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja serii zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów! Myth uwielbia się przechwalać swoimi niezwykłymi złodziejskimi wyczynami. Czy ten gadatliwy goblin to mitoman, czy rzeczywiście jest niedoścignionym włamywaczem? Ale czy ktokolwiek rozpowiadałby, że przedostał się do pilnie strzeżonej twierdzy Czarnych Elfów, jeśli nie byłaby to prawda? Sami oceńcie...

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.

Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Wiedźmin – Ballada o dwóch wilkach, tom 7

Geralt i Jaskier przybywają do Grimmwaldu – niegdyś dobrze prosperującego miasta, które wraz z zamknięciem kopalni znacznie podupadło. Interes zwietrzyły tu trzy siostry Schwinke, za bezcen skupujące domy od zubożałych mieszkańców, by zamienić Grimmwald w kwitnący ośrodek turystyczny. Ich działania nie wszystkim się jednak podobają. Tymczasem w mieście zaczyna grasować wilkołak. Czy to Schwinke go nasłały, by pozbyć się reszty niechcianych mieszkańców? Czy może to któryś z nich stara się wykurzyć chciwe siostry z Grimmwaldu? Geralta czeka niełatwa zagadka do rozwiązania. Jaskier zaś… nie ustaje w wysiłkach, by napisać wiekopomną balladę o dokonaniach wiedźmina.

Album zawiera zeszyty #1–4 miniserii The Witcher: The Ballad of Two Wolves.

Scenariusz napisał Bartosz Sztybor, a rysunki przygotował Miki Montlló.

Batman: Dziedzictwo

„Batman: Dziedzictwo” kontynuuje wątki rozpoczęte w albumie „Batman: Epidemia”. Tym razem Mroczny Rycerz stara się odnaleźć osoby odpowiedzialne za wybuch epidemii w Gotham, a także uchronić miasto i cały świat przed jeszcze gorszym losem.

Wydawało się, że epidemia została pokonana, a mieszkańcy Gotham mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Okazuje się jednak, że wirus może powrócić w jeszcze bardziej zjadliwej formie. Ra’s Al-Ghul i Bane zawarli piekielny sojusz, aby uśmiercić dziewięćdziesiąt procent światowej populacji za pomocą wirusa stworzonego dzięki osiągnięciom starożytnej cywilizacji. Batman i jego sojusznicy – Nightwing, Robin, Huntress i Catwoman – muszą przemierzyć cały świat, by uniemożliwić Al-Ghulowi uwolnienie śmiertelnych zarazków w kluczowych miejscach na całym świecie. Stawka nigdy nie była tak wysoka. Pozostaje pytanie: Czy zdobędą lek, zanim ludzkość padnie ofiarą nikczemnego planu Demona?

Będziemy również świadkami rewanżu stulecia – Batman zmierzy się z człowiekiem, który go złamał... Bane’em!

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Graham Nolan, Jim Balent, Jim Aparo i inni.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #533–534, „Batman: Shadow of The Bat” #53–54, „Catwoman” #33–36, „Detective Comics” 697–702, „Robin” #31–33, „Batman: Bane of The Demon” #1–4 oraz „Batman: Bane” #1.

DC Black Label. Batman: Nie tylko Biały Rycerz

„Batman: Nie Tylko Biały Rycerz” to czwarty album ze świata Białego Rycerza, ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label.

Przez dwanaście lat wiele może się zmienić, zwłaszcza w Gotham! Pod nieobecność odsiadującego karę więzienia Bruce’a Wayne’a na scenę wkracza nowy Batman. Czy okaże się ostatnim Mrocznym Rycerzem?

Derek Powers, dyrektor generalny Wayne Motors, przejął kontrolę nad aktywami rodziny Wayne’ów i wykorzystując zdobyte w ten sposób środki, przystąpił do radykalnego przekształcania zarówno GTO – jednostki do Zwalczania Terroryzmu w Gotham – jak i miasta, do ochrony którego została powołana. Spadające wskaźniki przestępczości skutecznie mydlą oczy mieszkańcom i jedyną osobą świadomą prawdziwego niebezpieczeństwa grożącego Gotham jest Bruce Wayne. Z chwilą zniknięcia córki Harley Quinn zaczyna się walka z czasem, ponieważ jeśli Jackie choć trochę przypomina swojego ojca, może to oznaczać, że los miasta jest w jej rękach! Aby ją powstrzymać, Bruce nie ma wyboru i musi zwrócić się o pomoc do Jasona Todda, pierwszego Robina! Tymczasem ujawnia się inny, jeszcze bardziej zaskakujący sojusznik. Czyżby do Gotham ponownie zawitał Joker?

W tej porywającej kontynuacji znakomicie przyjętych albumów „Batman: Biały Rycerz” oraz „Batman: Klątwa Białego Rycerza” scenarzysta i rysownik Sean Murphy podąża śladami nie tylko Białego Rycerza i wykracza poza znane Gotham, by ukazać miasto wraz z jego bohaterami w zupełnie nowym świetle.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman. Beyond the White Knight” #1-8 oraz „Batman. White Knight Presents Red Hood” #1-2.

Uniwersum DC. Liga Sprawiedliwości – Porządek Zjednoczonych, tom 2

Drugi tom najnowszych przygód Ligi Sprawiedliwości w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Przedstawiamy... Konwent Zjednoczonych! Nową drużynę najpotężniejszych kosmicznych wojowników reprezentującą powołaną niedawno Organizację Planet Zjednoczonych i będącą kosmicznym odpowiednikiem Ligi Sprawiedliwości.

Czy konwent jest prekursorem Legionu Superbohaterów? Można tak powiedzieć. Wraz z Ligą musi stawić czoło nowemu zagrożeniu, a wszystko zdaje się mieć związek z... Supermanem. Liga Sprawiedliwości usiłuje schwytać najgroźniejszego nowego przestępcę galaktyki, który zbiegł i zagraża całemu kosmosowi. Tymczasem na Ziemi organizacja Checkmate zostaje uwikłana w wielki skok i tropi powiązania tajnych agentów. Jakie powiązania? To tajemnica!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Justice League” #64–71. Ta pełna rozmachu kosmiczna opowieść to doskonały punkt wyjścia do rozpoczęcia przygody z Ligą Sprawiedliwości i przekonania się, co jeszcze czeka waszych ulubionych bohaterów DC!

Marvel Deluxe. New Mutants

Dumna Dani Moonstar, którą nawiedza Niedźwiedzi Demon. Czarodziejka Illyana Rasputin, chodząca zagadka. Sam Guthrie, który nie radzi sobie ze swoimi mocami. Uroczy i lekkomyślny Roberto da Costa. Rahne Sinclair potrafiąca zmienić się w wilczycę. Amara Aquilla, wywodząca się z kultury starożytnego Rzymu. Oto New Mutants – najmłodsi uczniowie Charlesa Xaviera, którzy stają oko w oko z demonami, zaprzyjaźniają się z kosmitami i stawiają czoło tajemniczemu Legionowi – obłąkanemu synowi samego Profesora X!

Poznajcie sławną opowieść o młodszych kolegach i koleżankach X-Men, która stała się inspiracją dla twórców filmu „Nowi mutanci” z 2020 roku, z Maisie Williams i Anyą Taylor-Joy w rolach głównych! Polskie wydanie zawiera wszystkie zeszyty narysowane przez kultowego artystę Billa Sienkiewicza („Daredevil: Miłość i wojna”, „Elektra: Assassin”), którego eksperymentalna twórczość wywarła ogromny wpływ na sztukę komiksową. Scenariusz napisał nie mniej legendarny Chris Claremont – autor takich przełomowych opowieści o mutantach jak „Mroczna Phoenix” i „Przeszłość, która nadejdzie”.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „New Mutants” #18–31.

Marvel Limited. Fantastyczna Czwórka – Pełne koło

Senny, deszczowy wieczór na Manhattanie. Ciszę i spokój zaburza nagłe wtargnięcie intruza do Budynku Baxtera. Nieoczekiwanie Fantastyczna Czwórka – Mister Fantastic, Niewidzialna Kobieta, Ludzka Pochodnia i Stwór – staje w obliczu inwazji z innego wymiaru. Istoty stworzone z czystej negatywnej energii przeniknęły na Ziemię w ciele ludzkiego nosiciela. Jaki mają cel? Kto stoi za atakiem? Nie ma wyboru: kładąc na szali nie tylko swoje życie, lecz także los całego kosmosu, Fantastyczna Czwórka udaje się do Strefy Negatywnej – obcego wszechświata zbudowanego z antymaterii!

Przedstawiamy czwarty album z ekskluzywnej, stworzonej z myślą o koneserach komiksowej klasyki kolekcji Marvel Limited. „Pełne koło” to pierwszy dłuższy utwór, w którym Alex Ross, współtwórca takich kultowych dzieł jak „Marvels” i „Kingdom Come”, występuje w podwójnej roli scenarzysty i rysownika. Dzięki swojej mistrzowskiej kresce i mocnym, żywym barwom zabiera pierwszą rodzinę Marvela do najbardziej tajemniczych zakątków kosmosu, którymi rządzi czysty obłęd!

Eleganckie polskie wydanie w specjalnym powiększonym formacie zawiera historię opublikowaną pierwotnie jako „Fantastic Four: Full Circle”.

Marvel Classic. Zjawiskowa She-Hulk, tom 1

Superbohaterka, prawniczka i wygadana seksbomba o osobowości dorównującej siłą jej zielonym mięśniom. To właśnie Jennifer Walters – zjawiskowa She-Hulk, która na kilka lat przed Deadpoolem burzy czwartą ścianę w komiksie legendarnego John’a Byrne’a! A do tego odpiera inwazję z kosmosu, spotyka najlepszego detektywa na świecie (ale nie tego, o którym myślicie), zalicza wyprawę do wnętrza Ziemi i obowiązkowy gościnny występ Spider-Mana w trzecim zeszycie… oraz oczywiście walczy o prawdę, sprawiedliwość i odszkodowania!

Autorem tej klasycznej komediowej serii o She-Hulk, wzbogaconej satyrą na świat mediów i komiksu, jest John Byrne, uwielbiany przez fanów za „Fantastyczną Czwórkę” i komiksy o X-Men, które pisał wspólnie z Chrisem Claremontem.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Sensational She-Hulk” #1–8 i #31–35, „Marvel Graphic Novel” #18 oraz „Marvel Comics Presents” #18.

Marvel Classic. X-Men. Punkty zwrotne – Inferno

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii „X-Men – Punkty zwrotne”!

Piekło płonie na Ziemi! Niegodziwi książęta demonów igrają z ogniem, manipulując dwiema potężnymi mutantkami – nastoletnią czarodziejką Illyaną Rasputin i Madelyne Pryor, żoną Cyclopsa zastanawiająco podobną do Jean Grey. Pierwsza walczy o swoją duszę, której przeznaczony jest mrok; druga przygotowuje zaklęcie, które na zawsze połączy piekielny wymiar Limbo z Ziemią… w zamian za życie niewinnych dzieci. Czy X-Men zdołają ugasić ten pożar, zanim ogień Inferno ogarnie cały świat?

Autorami tej opowieści są legendarni twórcy tacy jak Chris Claremont, Louise Simonson, Walter Simonson czy Marc Silvestri. Album zawiera zeszyty „X-Terminators” #1–4, „Uncanny X-Men” #239–243, „X-Factor” #35–39 i „New Mutants” #71–73.

Marvel Fresh. Król w czerni

Mroczny bóg Knull dotarł na Ziemię, ale… nie jest sam. Towarzyszy mu horda smoczych symbiontów! Venom dobrze wie, do czego są zdolne te stwory, i choć ma wsparcie najpotężniejszych ziemskich bohaterów, starcie z wszechmocnym bogiem pustki i jego straszliwymi sługami może go kosztować więcej, niż jest gotów zapłacić. Czy mimo to uda mu się obalić króla w czerni i ocalić swojego syna?

Przedstawiamy wielki finał głośnej, utrzymanej w klimacie horroru i thrillera psychologicznego opowieści o Venomie autorstwa Donny’ego Catesa, scenarzysty znanego z serii „Doktor Strange” czy „Thanos”. Rysunki stworzyli między innymi Iban Coello („Deadpool & the Mercs for Money”) i Ryan Stegman („The Superior Spider-Man”, „Wolverine: Trzy miesiące do śmierci”). Album zawiera zeszyty #1–5 miniserii „King in Black” oraz #31–35 serii „Venom”.

Marvel Fresh. Świt X – Marauders

Krakoa, niepodległe państwo na Pacyfiku, przyciąga mutantów z całego świata… ale nie wszystkie ludzkie kraje pozwalają im przenieść się do nowej ojczyzny. Wtedy na ratunek rusza im kapitanka Kate Pryde wraz ze swoją drużyną piratów: Icemanem, Storm, Pyro i Bishopem, którzy przemierzają Siedem Mórz, niosąc wolność swoim pobratymcom. Ale najniebezpieczniejsi rozbójnicy czają się na nich w domu, w wewnętrznym kręgu Hellfire Club, gdzie pewien król spiskuje przeciwko dwóm królowym… Czy Emmie Frost i Kate uda się go przechytrzyć? Czy też wypadną za burtę wraz z całą drużyną Marauders?

Scenariusz tego tomu napisał Gerry Duggan, znany między innymi z „Deadpoola”, „Savage Avengers” i „Strażników Galaktyki”. Rysunki stworzyli Stefano Caselli („Avengers”) i Matteo Lolli („Deadpool”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Marauders” #1–12 i „King in Black: Marauders” #1.

Uwaga: tom „Świt X – Marauders” należy do cyklu „Świt X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki z albumu „Ród X/Potęgi X”, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów. Polecamy również serię główną opowiadającą o przygodach X-Men, czyli „Świt X – X-Men”, a także samodzielny album „Świt X – New Mutants”.

Star Wars. Obi-Wan - Droga Jedi

Gdy Obi-Wan Kenobi spędza swoje ostatnie dni na odludnej pustyni Tatooine, wykorzystuje czas na notatki i refleksje nad kluczowymi chwilami w swoim długim, heroicznym życiu. Zapisując stare, oprawne w skórę dzienniki w swojej pustelniczej chacie, przypomina sobie przełomową przygodę na Coruscant, z której ledwie uszedł z życiem, kiedy miał jedynie osiem lat. Ale to był raptem początek jego niewiarygodnej podróży w roli Jedi! Oto nieznane opowieści o Obi-Wanie Kenobim

jako młodziku w zakonie, o próbach, którym był poddawany w roli padawana, a później rycerza, o wojnach klonów i o najwcześniejszych wyzwaniach, z którymi

musiał się zmierzyć, gdy był już prawdziwym mistrzem i użytkownikiem Mocy.

Miasteczko Halloween

Dynie o przerażających pyskach, okrutne czarownice, straszliwe potwory zaczajone w mroku i chichoczące szkielety to mieszkańcy Miasteczka Halloween… które niebawem może się zupełnie zmienić. Pewnego dnia Jack Szkieleton postanawia bowiem zorganizować święta Bożego Narodzenia z udziałem swoich budzących grozę pobratymców. Romantyczna historia… grozy na podstawie słynnego filmu animowanego Tima Burtona.

Asteriks – Biały Irys, tom 40

Wielki powrót Asteriksa i Obeliksa w nowej przygodzie!

„Wystarczy, żeby zakwitł choć jeden irys, aby rozświetlić cały las” – czytamy w czterdziestej przygodzie Asteriksa i Obeliksa. Co się stało z naszym ulubionym galijskim wodzem Asparanoiksem i dlaczego ma taką skwaszoną minę? Czy jest związana z tytułowym Białym Irysem?... Ten bardzo specyficzny kwiat wręcz odurzał swoim zapachem. Świat rzymski, podobnie jak Galia, to terytoria, które mały kwiat zajmował na długo przed jego mieszkańcami. Niosąc dobre wieści i życzliwość, oświetlał doliny i równiny swoją mądrością, zanim ozdobił świątynie lub stał się składnikiem eliksirów. Już w październiku dowiemy się, jaką rolę irys odegrał w galijskiej wiosce i co czeka jej mieszkańców.

Autorami są francuski rysownik Didier Conrad (to już jego szósty album o słynnych Galach) oraz debiutujący w tej serii francuski scenarzysta Fabrice Caro, pseud. FabCaro (autor wielu komiksów i powieści, m.in. serię „Zaï, zaï, zaï, zaï”).

Seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 roku przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.