Tales of Kenzera: ZAU. Tętniące życiem krainy i mity Bantu czekają właśnie na ciebie!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

GRY

Tales of Kenzera: ZAU. Tętniące życiem krainy i mity Bantu czekają właśnie na ciebie!

2024-04-24 11:56

EA i Surgent Studios przedstawiają Tales of Kenzera: ZAU. Wciągającą opowieść o wytrwałości w grze, która debiutuje dziś na konsolach i PC. Tales of Kenzera: ZAU to czerpiąca z gatunku metroidvanii podróż, która została osadzona w niezwykłym uniwersum opartym na kulturze Bantu. Gracze doświadczą w niej historii o miłość między ojcem i synem i odnajdywaniu w sobie odwagi po stracie.

– Tales of Kenzera: ZAU to zwieńczenie lat poświęceń i poszukiwań, a opowiedzenie historii Zau było dla nas istotnym i niezapomnianym procesem twórczym. Gry wideo to niesamowite medium do opowiadania historii, które ma moc przenoszenia graczy do nowych światów i wywoływania silnych emocji, zarówno poprzez nowe, jak i znane doświadczenia. Ożywienie historii Zau sprawiło, że poczułem się bliżej mojego zmarłego ojca, a uhonorowanie naszych wspólnych wspomnień za pośrednictwem tego potężnego medium było absolutnie niezapomnianym doświadczeniem. Cieszymy się, że w końcu możemy podzielić się efektami naszej pracy z resztą świata i mamy nadzieję, że gracze znajdą w niej tyle samo inspiracji i emocji, ile my znaleźliśmy podczas tworzenia tej gry – powiedział Abubakar Salim, aktor nominowany do nagrody BAFTA i założyciel Surgent Studios.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

W Tales of Kenzera: ZAU gracze wcielają się w Zau, wojownika-szamana zmagającego się z głęboką stratą, który stara się wskrzesić swego ojca. Prowadzony przez Kalungę, boga śmierci, bohater przemierza mistyczne krainy, próbując okiełznać kosmiczne moce słońca i księżyca.

Gra zabiera graczy w sugestywną podróż duchowego uzdrowienia, w której wytrwałość w obliczu przeciwności losu ujawnia prawdziwą siłę charakteru. Tales of Kenzera: ZAU posiada oszałamiającą oprawę wizualną, gwiazdorską obsadą utalentowanych aktorów głosowych i urzekającą ścieżką dźwiękową – stworzoną przez wielokrotnie nagradzaną kompozytorkę Nainity Desai. Tytuł łączy inspirację kulturami Bantu z futurystyczną energią, tworząc unikalny świat pełen opowieści o starożytnych szamanach, świętych duchach i hipnotyzujących stworzeniach.

– Tak jak każdy, kto spotkał Abu, byłem pod wrażeniem jego pasji do opowiadania historii i tego, z jakim zapałem tworzył swoje studio i debiutancki tytuł. Surgent Studios stworzyło wymagającą i tętniącą życiem metroidvanie z wyrazistą tłem fabularnym traktującym o sile i odwadze. Wierzymy, że ten genialny tytuł EA Originals trafi do serc wielu graczy – powiedział Jeff Gamon, dyrektor generalny Electronic Arts Partners.

Gra będzie dostępna z dubbingiem w języku angielskim i suahili. Oryginalna ścieżka dźwiękowa Tales of Kenzera: ZAU z muzyką Nainity Desai będzie dostępna w streamingu i sklepach od 26 kwietnia w serwisach Apple Music, iTunes Store, Amazon Music, Spotify, Tidal, YouTube Music i Deezer.

Gra Tales of Kenzera: ZAU jest już dostępna w sklepach detalicznych i cyfrowych na PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch i PC za pośrednictwem Steam, Epic Games Store i EA app.

Źródło: Materiały prasowe

GTA Vice City QUIZ — Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Dlaczego na początku gry nie można udać się na inne wyspy?