Siedem najpopularniejszych polskich motywów w anime! Jak nas widzą na Dalekim Wschodzie?

i

Autor: Mikołaj Ciesiński by Midjourney

Anime i manga

Siedem najpopularniejszych polskich motywów w anime! Jak nas widzą na Dalekim Wschodzie?

Nie jest żadną tajemnicą, że twórcy anime i mangi sięgają po inspiracje z wielu różnych miejsc świata. Jak się okazuje, Polska należy do jednego z nich! W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze i najbardziej charakterystyczne polskie motywy, które mogliśmy zobaczyć w anime na przełomie lat. Niektóre z nich mogą zaskoczyć!

Spis treści

  1. 7 najpopularniejszych polskich motywów w anime
  2. Gdzie oglądać anime w roku 2023? 
  3. Czy Polska jest popularna w Japonii?

Czy znajdziemy polskie motywy w anime? Okazuje się, że jak najbardziej! W niektórych przypadkach dostaliśmy o wiele więcej, niż tylko pojedynczą wzmiankę o polskiej kulturze lub historii. W oparciu o nasze państwo są stworzone całe postaci, a nawet - produkcje! Można więc bez wątpienia stwierdzić, że nasz kraj jest całkiem popularny na dalekim wschodzie. Pojawia się jednak ważne pytanie - które z produktów naszego państwa i elementów kultury są najpopularniejsze z nich wszystkich? Niektórzy z was mogą już się domyślać, jakie to pozycje! 

7 najpopularniejszych polskich motywów w anime

Nadszedł czas aby odsłonić tajemnicę i przedstawić listę najbardziej charakterystycznych polskich motywów w anime! Poniżej, dowiecie się o ciekawych, zabawnych, a czasami poważnych wzmiankach, inspiracjach oraz motywach związanych z naszym krajem. 

Gdzie oglądać anime w roku 2023? 

Niektóre z pozycji na powyższej liście uda się odnaleźć na odpłatnych stronach opartych na abonamencie. Jedną z takich pozycji jest crunchyroll.com posiadający ogromną bazę produkcji do obejrzenia. Z kolei inną stroną, której warto się przyglądać jest funimation.com, aczkolwiek nie jest jeszcze dostępna w Polsce. 

Drogowcy ustawili znak, który ignorują kierowcy. Policjanci mają mandatowe żniwa

Czy Polska jest popularna w Japonii?

Okazuje się, że mamy kilka fajnych easter-eggów rozsianych tu i tam, a nawet znajdą się postaci, które lepiej lub gorzej reprezentują nasz kraj na scenie animacji. Co ciekawe, jest też anime biograficzne o polskiej postaci - Ojcu Zenonie Żebrowskim, którym wyruszył do Japonii jako misjonarz. Niestety, ze względu na rok wydania tego anime, w dzisiejszych czasach ciężko znaleźć egzemplarz w dobrej jakości. Zainteresowani natomiast powinni szukać pozycji "Zeno: Kagirinaki Ai ni"

Harry Potter: QUIZ z wiedzy o fantastycznych zwierzętach!

Pytanie 1 z 10
Co przyciąga niuchacze?