Ciekawostki

Rośliny, które przynoszą pecha! Natychmiast wyrzućcie je z domu!

Ludzie jeszcze przed wiekami wierzyli, że niektóre rośliny przynoszą szczęście. Nie wiele osób jednak wie, że istnieją też z pozoru niewinnie wyglądające kwiaty lub krzewy, które sprowadzają pecha na swojego właściciela. Przed nimi lepiej się uchronić! Sprawdźcie, czy macie je na swoich parapetach!

Spis treści

  1. Rośliny, które przynoszą pecha
  2. Lista kwiatów, które przynoszą pecha

Rośliny, które przynoszą pecha

Wiele osób nadal wierzy w przesądy. Wiele sytuacji według dawnych wierzeń może przynieść pecha. Rozsypanie soli, zbicie lustra czy piątek trzynastego to coś, co wiele osób uznaje za oznakę albo zwiastun czegoś złego. Chociaż może wydawać to się absurdalne to wiele osób boi się mieć w domu czarnego kota, bo on także miał przynosić pecha. Nie wiele osób jednak wie, że nieszczęście do naszego domu mogą przyciągać kwiaty doniczkowe. Niektórzy wierzą, że pewne rośliny mogą mieć niekorzystny wpływ na domownika. Nie chodzi tu o to, że są one trujące, lecz o to, że ich pole energetyczne jest niekorzystne i negatywnie wpływają na aurę w domu, niezależnie od tego, gdzie je trzymamy.

Lista kwiatów, które przynoszą pecha

  • Bluszcz - to wiecznie zielone pnącze uznawane jest za przynoszące pecha. Wierzenia ludowe wskazują, że bluszcz przynosi pecha w miłości i powoduje, że w związkach pojawiają się problemy i kłótnie. Poza tym warto pamiętać, że bluszcz to roślina trująca.
  • Wrzos – te popularne kwiaty to rośliny przynoszące pecha. Mówi się, że wrzosy przynoszą nieszczęście domowi. Przesąd ten może wiązać się, z tym, że podobno z wrzosu wiedźmy robiły swoje miotły.
  • Hoja – kto kolejny kwiat doniczkowy, którego nie powinno się trzymać w domu, ponieważ ściąga na właściciela biedę i problemy finansowe.
  • Hibiskus - to kwiat wyjątkowo piękny, który jeśli wierzyć przesądom przynosi pecha w miłości.
  • Fiołek alpejski – to kolejny piękny kwiat, którego nie powinny mieć w domu osoby samotne, bo przez tego kwiatka nie znajdą swojej drugiej połówki.
  • Kaktus - osoby, które wierzą w przesądy, nie powinny mieć w domu kaktusów. Według zasad feng shui rośliny, które mają kolce, są przepełnione negatywną energią i pechem.
  • Monstera – te niezwykle piękne kwiaty o dużych liściach uchodzą za strasznego mąciciela spokoju domowego. Te kwiaty podobno wytwarzają negatywną energię, która sprawia, że ludzie przybywający w jej otoczeniu są niespokojni i rozdrażnieni.

Jeśli jesteście ciekawi, jakie kwiaty przynoszą szczęście, a jakie drzewa przynoszą pecha, to zapraszamy do naszych innych artykułów.

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?
LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle