Star Wars: Knights of the Old Republic

i

Autor: Star Wars: Knights of the Old Republic / BioWare / LucasArts

Gry

Remake wyczekiwanej gry Star Wars jednak nie powstanie? Złe wieści dla fanów gry Star Wars: Knights of the Old Republic

2023-11-20 9:54

Wszystko wskazuje na to, że bardzo dobrze oceniania gra Star Wars: Knights of the Old Republic z 2003 roku, nie doczeka się zapowiedzianego remeke’a. W sieci pojawiają się coraz więcej sygnałów o tym, że mimo wcześniejszych zapowiedzi prace nad odświeżoną wersją gry zostały wstrzymane. Fani nie doczekają się nowej wersji jednej z najlepszych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen?

Remake gry Star Wars: Knights of the Old Republic nie powstanie?

Star Wars: Knights of the Old Republic to pierwsza gra RPG osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jej akcja rozgrywa się na około 4000 lat przed wydarzeniami znanymi z filmowej sagi. Gra przenosi nas w czasy trwającej wojny domowej Jedi. Decyzje bohatera (początkującego jedi) wpływają na nie tylko na fabułę gry i jego towarzyszy, ale również na to, po której stronie mocy ostatecznie się opowie. Gra, która powstała 20 lat temu, zebrała świetne recenzje od graczy. W 2021 roku na imprezie Playstation Showcase pojawiła się zapowiedź remake’u tego tytułu. Rok później pojawiły się niepokojące informacje, że prace nad grą zostały wstrzymane, a kilka tygodni później tytuł przeniesiono ze studia Aspyr Media do Saber Interactive. Zapytany w ostatnich dniach o losy remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic szef Embracer Group - Lars Wingefors, odmówił jakiejkolwiek wypowiedzi na temat tytułu. W programie Game Mess Mornings pojawiły się nieoficjalne informacje na temat gry, które przekazał Jeff Grubb z serwisu GiantBomb, powołując się na swoje źródła:

Pragnę sprecyzować, że nad tą grą nikt obecnie nie pracuje. - powiedział Jeff Grubb w swoim nagraniu.

Oczywiście nie są to oficjalne informacje, ale biorąc pod uwagę milczenie ze strony przedstawiciela Embracer Group, nie jest to wykluczone. Zauważyć można również że jakiś czas temu Sony usunęło wszelkie wzmianki o grze na serwisie YouTube i w swoich mediach społecznościowych. Wzmianki na temat produkcji nie pojawiły się również w wynikach kwartalnych Embracer Group, które powinny zawierać informacje na temat dalszych prac nad tym tytułem, ich brak zdaje się potwierdzać słowa Jeffa Grubba z serwisu GiantBomb. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi chyba nie doczekamy się remake’a gry Star Wars: Knights of the Old Republic.

Star Wars: Quiz. Sprawdź, którym Jedi jesteś!

Pytanie 1 z 12
Jeśli miałbyś /miałabyś zginąć to tylko…
5 NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANYCH GIER 2023 [Hogwarts Legacy, Red Fall, Star Wars...] | ESKA XD - Blogier #64