DRAGON BALL FighterZ

i

Autor: DRAGON BALL FighterZ / Bandai Namco

QUIZ

QUIZ dla wielkich fanów Dragon Ball. Sprawdź, ile wiesz o Son Goku!

2024-03-07 15:14

Postać Son Goku z kultowej serii Dragon Ball nieprzerwanie zdobywa serca fanów anime, będąc symbolem pasji do walki i niezwykłej miłości do jedzenia. Specjalnie dla jego wielbicieli przygotowaliśmy quiz, który umożliwi sprawdzenie, jak głęboka jest Wasza wiedza o tym bohaterze. Zobaczcie, czy jesteście ekspertami od przygód Songo!

Gokū to postać z mangi stworzona przez Akirę Toriyamę. Ten bohater znany jest również jako: Songo, Son Goku i Kakarot. Słynny wojownik ma spiczaste, czarne włosy, których wygląd pozostaje taki sam przez całą serię, gdyż od momentu narodzin przedstawicielom jego rasy nie zmienia się kształt ani długość włosów. Nikogo kto zna serię, nie zdziwi fakt, że jako dziecko miał ogon!

Dragon Ball, quiz dla fanów Son Goku

W serialu anime Son Gokū najczęściej kojarzony jest z jednym strojem, było to pomarańczowe gi, pod którym jest ciemnoniebieska koszula. Strój ten zwyczajowo zdobi japoński znak reprezentujący jego imię lub podpis jednego z jego mistrzów. Słynne ubranie Gokū zostało stworzone na podstawie odzieży noszonej przez mnichów Shaolin z Chin. Nie jest to oczywiście jedyny ubiór, w jakim mogliśmy oglądać tego potężnego wojownika, ale zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny. Pod koniec Dragon Ball Z Gokū występuje w gi koloru niebieskiego, nosił on również stworzony przez Bulmę pancerz bojowy, w którym trenował, będąc w Komnacie Ducha i Czasu. Gokū jest z natury łagodny, kocha walkę i jedzenie, które pochłania w hurtowych ilościach. Chociaż często wydaje się naiwnym żartownisiem, który podejmuje nieroztropne decyzje, to nie raz udowodnił, że nieobce mu jest poświęcenie dla innych, zwłaszcza dla rodziny i przyjaciół. Sprawdźcie, czy pamiętacie inne ciekawostki dotyczące Goku, w naszym quizie. Znawców technik walk z Dragon Ball, zapraszamy do naszego innego quizu, w którym zweryfikują swoją wiedzę. A tych, którzy wolą innego słynnego wojownika Vegetę zapraszamy do specjalnego quizu o nim.

QUIZ dla fanów Dragon Ball. Sprawdź, ile wiesz o Son Goku!

Pytanie 1 z 10
Z jakiej planety pochodzi Son Gokũ?
Listen on Spreaker.