Earth to Sky Calculus

i

Autor: imternet / fot. Earth to Sky Calculus

Ciekawostki

Prezenty z kosmosu. Młodzi naukowcy sprzedają gadżety, które brały udział w misji badawczej!

2024-01-28 15:00

Pewna grupa pasjonatów kosmosu tworzy niezwykłe prezenty, które spodobają się nerdom. Jeśli waszym marzeniem było posiadanie unikalnego prezentu z krawędzi kosmosu, to możecie go kupić, wspierając jednocześnie badania naukowe prowadzone przez pasjonatów z Earth to Sky Calculus. Sprawdźcie, jak powstają ich niezwykłe kosmiczne prezenty.

Earth to Sky Calculus to grupa młodych naukowców zajmujących się badaniem stratosfery. Grupa powstała 14 lat temu, gdy jeszcze będąc uczniami w szkole średniej, zainteresowali się tym, co dzieje się nad naszymi głowami. Stratosfera to przestrzeń, która zaczyna się ok. 10 km nad powierzchnią Ziemi, a kończy na wysokości ok. 50 km. Będąc na tej wysokości, można już zobaczyć niesamowite widoki. To właśnie w stratosferę grupa wysyła swoje balony badawcze a wraz z nimi ciekawe prezenty, które później sprzedaje, by sfinansować swoje badania.

Gadżet dla nerda z krawędzi kosmosu

Młodzi naukowcy kilka razy w miesiącu wysyłają swoje balony badawcze wypełnione helem, aby szukać nowych form życia w stratosferze i monitorować wpływ promieniowania kosmicznego na atmosferę ziemską. Żeby kontynuować swoje badania, młodzi naukowcy postanowili przy okazji wysyłania balonów wysyłać w warstwę atmosfery gadżety, które lecąc wraz z balonem badawczym, mają robione piękne kosmiczne zdjęcie na pamiątkę i wracają na Ziemie, by zostać sprzedane w ich sklepie. Znaleźć tam możecie m.in. biżuterię, gadżety ze StarTreka czy Gwiezdnych Wojen. Jeśli chcecie wspierać ich badania, wejdźcie na ich stronę Earth to Sky Calculus i kupicie sobie jakiś gadżet z krawędzi kosmosu.

Quiz o kosmosie: Jak dobrze znasz planety Układu Słonecznego?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego: Którą planetą od Słońca jest Ziemia?
Ziemia
NASA wyprodukowała tlen na Marsie | ESKA XD - Mobmania #23