Popularna gra planszowa w nowej odsłonie! Ekstremalna wersja Pędzących żółwi już w sprzedaży!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

GRY

Popularna gra planszowa w nowej odsłonie! Ekstremalna wersja Pędzących żółwi już w sprzedaży!

2023-08-24 9:20

W sierpniu ukazała się kolejna odsłona kultowej gry „Pędzące żółwie” zatytułowana „Pędzące żółwie. Extreme”. Żółwie znowu popędzą w wyścigu do sałaty, ale tym razem będzie on ekstremalnie trudny, a ścigać się będzie aż 6 żółwi, czyli 6. graczy. Na miłośników planszowych zmagań czeka gonitwa pełna czyhających niebezpieczeństw i niesamowitych zwrotów akcji. 

Pędzące żółwie to wielokrotnie nagradzana gra rodzinna, która gwarantuje doskonałą zabawę graczom w każdym wieku. Planszówka jest obecna na polskim rynku od 15 lat. Doczekała się nie tylko wielu dodruków, ale również wersji karcianej, zimowej i wielkoformatowej. W grze „Pędzące żółwie. Extreme” trasa wyścigu sympatycznych gadów jest dłuższa i pełna zaskakujących atrakcji przygotowanych przez złośliwe krety. Żółwie będą musiały zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, a także przekroczyć rzekę i unikać czającego się w krzakach lisa. A to nie koniec niespodzianek – w grze znajdują się także specjalne dodatki: czarny żółw, czarny kruk oraz karty, które pozwolą graczom włączyć tryb turbo i zakłócić plany przeciwników. Wszystkie żółwie zostały też wyposażone w kaski i gogle - bezpieczeństwo małych zawodników to podstawa.

Aktywiści Greenpeace zablokowali szyb kopalni

Pędzące żółwie. Extreme - jak grać?

W ekstremalnej wersji hitu „Pędzące żółwie” gracze otrzymują dobrze znaną grę z nowymi dodatkami, które powodują, że szybkość rozgrywek jest naprawdę zawrotna. W grze „Pędzące żółwie. Extreme” mamy aktywną planszę, na której losowo układamy żetony z przeszkadzającymi kretami, groźne lisy, rzekę, utrudniającego wyścig czarnego żółwia. Nad planszą krąży też czarny kruk, który również nie ma dobrych zamiarów. Możemy zrobić naprawdę sporo zamieszania. Ta wersja „Pędzących żółwi” to z pewnością smaczek dla tych, którzy znają i kochają klasyczną wersję gry, ale nowi gracze także będą się przy niej świetnie bawili. Wymaga odrobiny szczęścia podczas losowania kart, ale także przemyślanej strategii, która pozwoli pozostawić konkurentów w tyle. – wyjaśnia Beata Sawoń, wydawczyni gier planszowych w wydawnictwie Egmont.

Pędzące żółwie. Extreme - autor

Autorem gry „Pędzące żółwie. Extreme” jest legendarny twórca gier Reiner Knizia. Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy powyżej 6 roku życia. Rozgrywka trwa ok 30 minut, a cena gry to 109,99 złotych. Elementy gry to plansza, 6 drewnianych figurek żółwi, 6 kwadratowych kafelków właściciela, 6 okrągłych żetonów z kretami, 59 kart wyścigu, 1 figurka czarnego żółwia oraz 1 figurka kruka. Grę można kupić w księgarni Egmont.pl oraz w internetowych i stacjonarnych punktach sprzedaży gier na terenie całego kraju.

Źródło: Materiały prasowe

Wiedźmin - QUIZ. czy rozpoznasz krainy starego świata? Tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Niebieskie Pasy to tajna jednostka sił specjalnych...