Nintendo Switch

i

Autor: unsplash https://unsplash.com/s/photos/nintendo-switch

Nintendo

Nintendo w ogniu krytyki! Fani nie mogą korzystać z zakupionych rzeczy

2024-04-19 7:29

Nintendo oficjalnie 8 kwietnia zakończyło wsparcie konsol 3DS oraz Wii U, co przełożyło się na zamknięcie funkcji online. Teraz fani Smash'a są wściekli, gdy zamknięcie eShop'u spowodowało brak możliwości korzystania z zakupionych przez nich DLC do Super Smash Bros.

27 marca Nintendo oficjalnie zamknęła usługi eShop zarówno dla Wii U, jak i 3DS, a 8 kwietnia zakończyła całe wsparcie dla usług online dla obu konsol. Utrata możliwości grania online ma duży wpływ na gry takie jak Pokemon i Super Smash Bros, ale o tym wspominaliśmy w naszym ostatnim artykule. Teraz, jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu: „W najbliższej przyszłości nadal możliwe będzie pobieranie danych aktualizacji oraz ponowne pobieranie zakupionego oprogramowania i zawartości do pobrania z Nintendo eShop”. Nie wszystkich to jednak satysfakcjonuje...

Czytaj też: Nintendo zrujnuje wasze dzieciństwo w kwietniu 2024 r. Przygotujcie się mentalnie

Fani Super Smash Bros ostro o decyzji Nintendo

Zmiany najbardziej dotknęły fanów Super Smash Bros na Wii U i 3DS, ponieważ ci utracą możliwość ponownego pobrania dowolnych DLC. Wynika to z tego, że gracze muszą najpierw połączyć się z serwerami online przed ponownym pobraniem jakiegokolwiek dodatku.

Oficjalne zamknięcie usług online oznacza, że właściciele Super Smash Bros na Wii U lub 3DS mogą utracić dostęp do postaci, scen i muzyki, za którą już zapłacili. Co ciekawe, jak podają niektórzy właściciele konsol, zmiana ta dotyczy nie tylko Super Smash Bros: „Gunvolt 2 i Smash mają płatne DLC całkowicie niedostępne” – powiedział jeden z fanów w wątku na Reddicie, podkreślając problem.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 i całkowicie nowy dock! Nadchodzi koniec odwiecznego problemu

Nintendo nie podało żadnych informacji na temat alternatywnych opcji ponownego pobrania przez graczy któregokolwiek z obecnie niedostępnych DLC.

Nintendo Switch 2, Steam Deck 2 i wszystkie konsole przenośne, które zadebiutują w 2024 r.

QUIZ dla prawdziwych fanów Nintendo! Jak dobrze znasz konsole japońskiego giganta?

Pytanie 1 z 12
Jakie jest przybliżone tłumaczenie słowa „Nintendo”?