Samurai 8 x Naruto

i

Autor: IMDB

Manga

Manga dla fanów Naruto, która okazała się totalną wtopą. Samurai 8 produkcji Masashi Kishimoto

2024-01-25 11:18

Po piętnastu latach publikacji, seria Naruto zakończyła swoją niezwykle udaną passę w 2014 roku. Chociaż fanom w dalszym ciągu podobała się trwająca seria anime i towarzysząca jej kontynuacja mangi Boruto, było też wiele oczekiwań co do tego, co będzie dalej. Masashi Kishimoto wspomniał, że jakiś czas po zakończeniu Naruto pracował już nad nowymi pomysłami. Jednym z nich był Samurai 8.

W 2019 roku Kishimoto w końcu zadebiutował ze swoim drugim oryginalnym dziełem, Samurai 8: The Tale of Hachimaru. Seria ukazała się w Weekly Shonen Jump i została zilustrowana przez jego byłego asystenta, Akirę Okubo. Chociaż początkowy odbiór tej nowej mangi był dobry, nie znalazła ona oparcia w magazynie i została anulowana niecały rok później, kończąc swój cykl na zaledwie 43 rozdziałach. Dla wielu zaskoczeniem był fakt, iż przydarzyło się to mandze napisanej przez tak znanego autora, ale właściwie dlaczego Samurai 8 odniósł porażkę?

Czytaj też: Naruto — 8 anime dla fanów Uzumaki i jego przyjaciół! Zaskakujące wybory

Historia samuraja w kosmosie

W futurystycznym świecie, w którym podróże kosmiczne są na porządku dziennym, roboty są na każdym kroku, a samuraje to wojownicy-cyborgi — młody Hachimaru marzy o tym, aby sam zostać samurajem i chronić przestrzeń przed bezwzględnymi złoczyńcami. Urodził się jednak chorowity i odkąd pamięta, był podłączony do urządzenia podtrzymującego życie. Jego ojciec jest surowy i apodyktyczny, co oznacza, że jedynym sposobem, w jaki może spełnić swoje marzenia, są wirtualne walki. Pewnego dnia odwiedza go jednak tajemniczy, niewidomy kot o imieniu Daruma, który w tajemnicy jest legendarnym samurajem z dawnych czasów. Kiedy jego dom zostaje zaatakowany przez ronina, Hachimaru otrzymuje nieśmiertelne ciało cyborga samuraja. Osiągnąwszy nagle swoje najdroższe marzenie, Hachimaru rozpoczyna nową przygodę.

Czytaj też: Naruto. QUIZ! Do którego klanu powinieneś należeć? Test dla fanów anime

Masashi Kishimoto i brak sukcesu — czy to możliwe?

No dobrze, ale dlaczego manga prawdziwej legendy nie odniosła sukcesu? Chociaż świat Samurai 8 jest wyjątkowy i zawiera elementy zaczerpnięte zarówno z historii science fiction, jak i tradycyjnej japońskiej estetyki, często prowadzi to do długotrwałych zrzutów informacji, które utrudniają przepływ historii. Jednocześnie, chociaż Akira Okubo odważnie naśladuje styl Kishimoto, postacie są często niesamowicie przerysowane, a krajobrazy są zarówno ruchliwe, jak i zagmatwane. Samurai 8 ostatecznie brakuje mocnej kompozycji i wyrazistych projektów postaci, które uczyniły Naruto tak znanym i rozpoznawalnym.

Czytaj też: Naruto QUIZ — Sprawdź, jak dobrze znasz postać Naruto Uzumaki

Co gorsza, Samurai 8 rywalizował z kilkoma innymi mangami, które zdominowały rynek i Weekly Shonen Jump. My Hero Academia, Black Clover i Demon Slayer istniały już od lat, podczas gdy nowsze hity, takie jak Jujutsu Kaisen i Chainsaw Man, zrobiły furorę znacznie szybciej niż Samurai 8.

Czytaj też: Naruto. QUIZ! Którym elementem natury władasz? Sprawdź swoją czakrę

Mimo tego niepowodzenia Masashi Kishimoto nadal pracuje w branży mangowej, a fani nie powinni tracić nadziei, że może prawdziwa legenda branży pewnego dnia powróci z kolejnym oryginalnym pomysłem.

Czytaj też: Naruto. QUIZ! Sprawdź, jaką postacią z uniwersum Naruto jesteś?

Jacek Sasin o przyszłości Kaczyńskiego! - ''Nie zmienia się przywódctwa''

Naruto QUIZ — Jesteś bardziej jak Sasuke Itachi, czy Naruto Uzumaki?

Pytanie 1 z 11
Kogo wolałbyś wybrać na swojego Sensei?