Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry? To święto każdego nerda!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ciekawostki

Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry 2024? To święto każdego nerda!

2024-03-03 8:00

Kim jest Mistrz Gry? Jeśli ten termin jakimś cudem wam umknął, to musicie wiedzieć, że jest to osoba, która czuwa nad przebiegiem zdarzeń i prowadzi graczy, przez wydarzenia podczas rozgrywki w grach fabularnych. Każdy Mistrz Gry ma pełną kontrolę nad światem, kreuje nie tylko samą przygodę, lecz również postacie, jakie napotkają jego gracze (NPC). Ma też... swoje własne święto!

Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry? Co to za święto? Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry to wyjątkowa okazja, by podziękować osobie, która przygotowuje i prowadzi swoje sesje RPG. Mistrz gry, w skrócie MG (ang. Game Master, w skrócie GM) odpowiedzialny jest za przygotowanie przygody, poprowadzenie przez nią graczy, jak również w wielu przypadkach ocenę ich zaangażowania (poprzez rozdawane na sesjach PD). Nie jest to zatem rola łatwa, bo wymaga nie tylko kreatywności, lecz również nawet kilkunastu godzin przygotowań w przypadku kampanii.

Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry obchodzimy 4 marca każdego roku, a w 2024 roku przypadnie w poniedziałek. Jeśli posiadacie zgraną drużynę poszukiwaczy przygód, która regularnie spotyka się na sesje, to nie zapomnijcie złożyć waszemu mistrzowi życzeń!

Zagrywki Warszawa - pierwszy activity bar w Polsce

Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry - skąd się wziął? Jaka jest jego historia?

Pomysł na pierwszy Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry zyskał popularność już w roku 2002. Obecna data - 4 marca, nie została wybrana przypadkowo, bo upamiętnia śmieć Gary'ego Gygax'a, współtwórcy D&D, który odszedł w roku 2008. Tego dnia nie tylko drużyny dziękują swoim MG. W internecie znajdziemy liczne promocje, zniżki i wyprzedaże podręczników RPG, jak również kostek i gadżetów związanych z prowadzeniem i przeżywaniem przygody.

QUIZ: Warhammer Fantasy. Sprawdź czy jesteś godnym tytułu wojownika Sigmara!

Pytanie 1 z 9
Do kogo należy święta liczba 7?