Harry Potter. Pięć oficjalnych, magicznych zwierząt ze świata J.K.Rowling, których na pewno nie znacie!

i

Autor: Warner Bros/East News Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter. Pięć oficjalnych, magicznych zwierząt ze świata J.K.Rowling, których na pewno nie znacie!

2024-04-04 15:33

Kochacie świat Harry'ego Pottera? My również! J.K.Rowling sprawiła, że miliony osób na całym świecie, dzięki czytaniu książek, poczuły, że ich życie może być wyjątkowe. Ale wielu fanów nie ma nawet pojęcia, jak wielu sekretów jeszcze nie odkryli. Specjalnie dla was wybraliśmy pięć oficjalnych, magicznych zwierząt ze świata magii. Ciekawe, czy słyszeliście chociaż o jednym!

Książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (wydanie ilustrowane) dostępna jest w oficjalnej sprzedaży. Nie każdy fan jednak się w nią zaopatrzył a szkoda! Dopiero ta ilustrowana wersja zwróciła naszą uwagę na niektóre z magicznych zwierząt. Nawet jeśli dokładnie czytaliście książki, to możecie nie mieć pojęcia o ich istnieniu!

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Pięć oficjalnych, magicznych zwierząt ze świata Harry'ego Pottera, których na pewno nie znacie

1. Topek - czasami mylony z chochlikiem, ale w przeciwieństwie do niego nie potrafi latać. Spotykany w Wielkiej Brytanii i Irlandii, lubi tereny bagniste i pomokłe. Mierzy do ośmiu cali. Posiada błazeńskie poczucie humoru. Żywi się małymi owadami.

2. Erking - podobny do elfa, pochodzi ze Schwarzwaldu w Niemczech i jest nieco większy od gnoma. Poluje na dzieci, do których piskliwie chichocze. Niemieckie Ministerstwo Magii wprowadziło nad nimi ścisły nadzór.

3. Korniczak - Z wyglądu przypomina kupkę zielonych grzybów z oczami, a występuje na całym świecie. Jego wydzielina powoduje butwienie fundamentów domów. Żywi się nieczystościami.

4. Trzminorek - przypomina włochatego owada latającego. Wytwarza syrop, który jest antidotum na ataki histerii spowodowane spożyciem liści raptuśnika. Gnieździ się w zacisznych, ciemnych miejscach.

5. Hipokampus - stworzenie o głowie i kopytach konia, a ogonie ryby. Wywodzi się ze starożytnej Grecji. Żyje głównie w Morzu Śródziemnym.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (wydanie ilustrowane) - OPIS

,,Zachwycające wydanie leksykonu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Newta Skamandera ilustrowane przez Olivię Lomenech Gill, laureatkę Kate Greenaway Medal i English Association Picture Book Award. W tej wyjątkowej edycji przy użyciu różnych technik zilustrowane zostało każde fantastyczne stworzenie, od akromantuli po yeti.

Mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, już w momencie wydania trafiło na listę podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” są niezastąpionym wprowadzeniem do świata magicznych stworzeń.

Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom „Harry’ego Pottera”. Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii.

Odkryj niesamowite zwyczaje magicznych zwierząt na pięciu kontynentach…

Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane fundacji Lumos wspierającej dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze."

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Harry Potter Quiz - Rozpoznaj fantastyczne zwierzęta

Pytanie 1 z 10
To zwierzę nazywa się...
Fantastyczne zwierzęta