Harry Potter: Magiczny Almanach. Kiedy w księgarniach? Co jest w środku?

i

Autor: Źródło: Media Rodzina Oficjalna grafika promocyjna

Harry Potter

Harry Potter nowa książka z uniwersum! Kiedy Magiczny Almanach trafi do sprzedaży? Co jest w środku? [ZDJĘCIA]

2023-09-05 8:26

Wielka gratka dla fanów młodego czarodzieja! Harry Potter: Magiczny Almanach jeszcze w 2023 roku trafi do księgarni w 35 krajach jednocześnie. Książka przeznaczona jest zarówno dla tych, którzy dopiero poznają świat wykreowany przez J.K.Rowling, jak również osób, które są jego stałymi bywalcami i znawcami.

Premiera książki została zaplanowana na 10 października 2023. Harry Potter: Magiczny Almanach, to cała wiedza pochodząca z książek J.K. Rowling zebrana w jednym tomie. Podzielony został na 7 magicznych rozdziałów. Ilustrację stworzyli Peter Goes, Louise Lockhart, Weitong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Levi Pinfold i Tomislav Tomić. Każdy z nich prezentuje swoją własną wizję magicznego świata.

Co znajdziemy w książce? To między innymi informacje o zmieniaczach czasu, wilkołactwie czy Magicznych Dowcipach Weaslayów. Dowiemy się również, jakie patronusy potrafili wyczarować wielcy magowie znani ze stron powieści.

Joanna Nowakowska, redaktor naczelna wydawnictwa Media Rodzina mówi: „Magiczny almanach zauroczył nas od pierwszego wejrzenia i obudził najcenniejsze wspomnienia z lektury Harry’ego Pottera. Przywołał na nowo magiczny świat J.K. Rowling: świeży, unikalny, nieskończenie odkrywczy, a przy tym pełen fantazji i humoru. Almanach oszałamia ilością wiedzy i szczegółowością, rozczula cytatami z książek – pamiętnymi kwestiami ukochanych postaci, zachwyca ilustratorskim rozmachem, a jednocześnie wiernym podejściem do magicznych miejsc, postaci, stworzeń i przedmiotów. Almanach to autoryzowane, pedantycznie opracowane kompendium wiedzy o Harrym Potterze dla fanów w każdym wieku”.

Harry Potter: Magiczny Almanach - jak będzie wydany?

Książka ma liczyć 208 strona, a wydana zostanie w twardej oprawie. Wydanie w twardej oprawie, złocone folią, ze wstążką do zaznaczania i rozkładanymi ilustracjami w wielkim formacie to publikacja przeznaczona zarówno dla młodych czytelników, którzy wyruszają w swoją pierwszą, oszałamiającą podróż do Hogwartu, jak i dla ekspertów, którzy docenią rozmach i głębię informacji mniej oczywistych czy zapomnianych.

Harry Potter: Magiczny Almanach, to nie pierwsze książka nawiązująca do świata magii i opisująca jego tajemnice. Wcześniej na rynku pojawiły się publikacje takie jak Quidditch przez wieki czy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

Almanach to must-have dla każdego czytelnika! W poniższej galerii możecie zobaczyć, jak będzie wyglądać!

Harry Potter: Magiczny Almanach - CENA

Premiera książki zaplanowana jest w Polsce na 10 października. Harry Potter: Magiczny Almanach w EMPIKu kosztował będzie według sugerowanej ceny wydawcy 149,90 złotych. Już teraz możecie jednak zamawiać go w przedsprzedaży!

J.K. Rowling to autorka niezwykle popularnej serii o Harrym Potterze, a także kilku samodzielnych powieści oraz bestsellerowego cyklu książek kryminalnych. Po tym jak w trakcie podróży opóźnionym pociągiem wpadł jej do głowy pomysł na serię o Harrym Potterze, napisała siedem książek, a pierwszy tom, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, został wydany po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w 1997 roku. Seria opowieści ukazywała się przez kolejne dziesięć lat, aż w 2007 roku wydano ostatnią część cyklu – Harry Potter i Insygnia Śmierci, a filmowe adaptacje każdej z książek stały się kinowymi hitami. Książki o Harrym Potterze sprzedały się w ponad 600 milionach egzemplarzy na całym świecie oraz zostały przetłumaczone na ponad 85 języków, a wersji audio słuchano przez ponad miliard godzin. J.K. Rowling napisała także trzy krótkie tomy towarzyszące serii, z których dochód przeznaczyła na cele charytatywne: Quidditch przez wieki oraz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć wsparły organizacje Comic Relief i Lumos, a Baśnie barda Beedle’a – Lumos. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć stały się inspiracją do stworzenia filmów o magizoologu Newcie Skamanderze. Historia Harry’ego Pottera jako dorosłego znalazła kontynuację w sztuce teatralnej Harry Potter i przeklęte dziecko, którą J.K. Rowling napisała wspólnie ze scenarzystą Jackiem Thorne’em oraz reżyserem Johnem Tiffanym. Sztuka jest wystawiana w wielu miejscach na świecie.

W 2020 roku Rowling powróciła do publikacji dla młodszych dzieci z powieścią Ikabog. Tantiemy przekazała swojej fundacji non-profit VOLANT, aby pomóc organizacjom charytatywnym złagodzić społeczne skutki pandemii COVID-19. Jej najnowsza powieść dla dzieci Gwiazdkowy Prosiaczek ukazała się w 2021 roku.

Za swoją pracę J.K. Rowling otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym Order Imperium Brytyjskiego, Order Towarzyszy Honoru, Nagrodę im. Hansa Christiana Andersena oraz wyróżnienie programu Blue Peter – Złotą Odznakę. Wspiera różne inicjatywy z zakresu pomocy humanitarnej poprzez fundację Volant i jest założycielką międzynarodowej organizacji charytatywnej LUMOS, zajmującej się pomocą dzieciom. Autorka mieszka z rodziną w Szkocji.

Masz dla nas ciekawy nerd-temat? Zgłoś go na [email protected]!

Pokonała raka, żeby szyć misie

Harry Potter - QUIZ z zaklęć. Czy znasz wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Jak brzmi zaklęcie sprzątające?
Listen on Spreaker.