Harry Potter. Kawiarnia inspirowana gabinetem Dolores Umbridge! Wygląda zjawiskowo

i

Autor: harrypotter.fandom.com/pl/wiki/Dolores_Umbridge / Instagram: thewizardingsibs Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter. Kawiarnia inspirowana gabinetem Dolores Umbridge! Wygląda zjawiskowo [WIDEO]

2024-04-02 13:41

Takie miejsce z pewnością chciałby odwiedzić każdy fan Harry'ego Pottera! Kawiarnia inspirowana gabinetem Dolores Umbridge to prawdziwy hit! Różowy wystrój to nie wszystko. Na ścianach znajdziemy oczywiście talerze z kotkami, a w manu słodycze nawiązujące do scen, w których mogliśmy zobaczyć tę czarownicę.

Dolores Umbridge to postać, którą poznajemy w książkach i filmie Harry Potter i Zakon Feniksa. W tej roli wystąpiła Imelda Staunton. Nie da się ukryć, że Umbridge była jednym z najmniej lubianych przez bohaterów nauczycieli. Objęła stanowisku nauczyciela obrony przed czarną magią, jednak działała w imieniu ministerstwa, więc na jej zajęciach uczniowie jedynie czytali podręcznik. To właśnie wtedy powstała Gwardia Dumbledora, która miała przygotowywać nastolatków do prawdziwej wojny z Czarnym Panem. Gabinet Dolores Umbridge zupełnie nie pasował do jej okrutnej natury. Jego wystrój został odwzorowany w jednej z oficjalnych kawiarni Harry'ego Pottera. I trzeba przyznać - zrobiono to po mistrzowsku!

Kawiarnia inspirowana gabinetem Dolores Umbridge - gdzie się znajduje?

W oficjalnym studiu Warner Bros. Studio Tour TokyoThe Making of Harry Potter można wybrać się do wyjątkowej kawiarni, która inspirowana jest czarownicą ze świata J.K.Rowling. Kawiarnia inspirowana gabinetem Dolores Umbridge przyciąga tłumy. Ale w Polsce również możecie odwiedzić wiele miejsc, które związane są z Harrym i szkołą magii. Są to między innymi warszawski Zaklątek, Dziórawy Kocioł w Krakowie czy Alahamora w Katowicach.

Zobacz też: Harry Potter i Kamień Filozoficzny na PC to był hit! Jak dobrze pamiętasz tę grę? QUIZ

Jak wygląda Zaklątek w Warszawie? Możecie obejrzeć zdjęcia lokalu w poniższej galerii.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Harry Potter QUIZ. Rozpoznaj czar po skutku, który wywołuje! Dopasujesz wszystkie 10 zaklęć?

Pytanie 1 z 10
Zaklęcie uśmiercające to...