Cyberpunk 2077

i

Autor: CD Projekt

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 z nagrodą BAFTA w dziedzinie gier komputerowych! Baldur's Gate 3 najlepszą grą

2024-04-12 8:07

Stworzona przez polskie studio CD Projekt Red gra "Cyberpunk 2077" otrzymała jedną z nagród - za najlepsze ciągłe wsparcie twórców - podczas czwartkowej ceremonii rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w dziedzinie gier komputerowych.

Spis treści

  1. Nagrody BAFTA - 2024. Baldur's Gate 3 najlepszą grą
  2. Nagrody BAFTA - dwie nagrody dla Alan Wake 2

Gala rozdania nagród BAFTA Games Awards odbyła się w czwartek, 11 kwietnia w Queen Elizabeth Hall w Londynie. Całość transmitowana była również w internecie za pośrednictwem oficjalnych kanałów w mediach społecznościowych i na platformach streamingowych.

"Cyberpunk 2077" był nominowany w dwóch kategoriach - dla najlepiej ewoluującej gry, co oznacza "doskonałość w ciągłym wsparciu deweloperskim", w tym zapewnianie stałych aktualizacji, oraz dla najlepszej gry w głosowaniu graczy. W tej drugiej kategorii przegrał jednak z "Baldur's Gate 3".

Nagroda w kategorii Evolving Game przyznawana jest przez jury dla gry z wyjątkowym popremierowym wsparciem ze strony zespołu deweloperskiego. W imieniu wszystkich osób odpowiedzialnych za Cyberpunka 2077, nagrodę na scenie odebrali Maciej Włodarkiewicz (VP, Central Production), Agata Tokarska (p.o. głównej producentki), Tomasz Herbrich (p.o. szefa zespołu Publishing Tech QA) i Monika Janowska (starsza producentka) z CD PROJEKT RED.

"To dla nas wyjątkowa nagroda, ponieważ przeszliśmy dość wyboistą drogę. Chciałbym podziękować całemu mojemu zespołowi, nie tylko deweloperom, ale wszystkim zespołom, które wspierały nas w tej drodze” - powiedział Maciej Włodarkiewicz odbierając nagrodę dla najlepszej rozwijanej gry, dodając, że bez społeczności skupionej wokół Cyberpunka 2077 zdobycie wyróżnienia nie byłoby możliwe.

Nagrody BAFTA - 2024. Baldur's Gate 3 najlepszą grą

"Baldur's Gate 3" okazał się zresztą największym wygranym czwartkowej ceremonii, bo łącznie zwyciężył w pięciu kategoriach, także jako najlepsza gra, za najlepszą muzykę, najlepszą narrację i najlepszy występ w roli drugoplanowej. Gra ta była nominowana w 11 kategoriach.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Nagrody BAFTA - dwie nagrody dla Alan Wake 2

Po dwie nagrody otrzymały: "Alan Wake 2" (za osiągniecie artystyczne oraz osiągnięcie w udźwiękowieniu), "Super Mario Bros. Wonder" (jako najlepsza gra familijna i najlepsza gra w trybie wieloosobowym) oraz "Viewfinder" (jako najlepsza gra brytyjska oraz w kategorii oryginalna własność intelektualna".

Nagrody BAFTA w dziedzinie gier komputerowych przyznano w tym roku po raz 20.

Źródło: materiały prasowe CD PROJEKT, PAP

QUIZ dla fanów Cyberpunk 2077. Sprawdź, ile pamiętasz z gry!

Pytanie 1 z 14
Kiedy odbyła się premiera gry Cyberpunk 2077?