Ciekawostki

Ciekawy pomysł na zwiedzanie Krakowa. Gry miejskie o tematyce fantasy

2023-09-27 16:32

Gra miejska łączy ze sobą elementy gier komputerowych, RPG i podchodów. To bardzo ciekawa opcja na spędzenie wolnego czasu dla osób, które lubią zwiedzać i przy okazji dobrze się bawić. Poniżej znajdziecie informacje o grach miejskich w klimatach fantasy, które organizowane są w Krakowie. Sprawdźcie, w co można zagrać i jak wyglądają gry miejskie.

Gry miejskie o tematyce fantasy w Krakowie

W grach miejskich istotnym elementem jest przestrzeń na której gramy. Kraków jest miastem, z którym związanych jest wiele ciekawych, często fantastycznych historii. Wybierając się ze znajomymi na grę miejską można nie tylko zwiedzić miasto, ale przy okazji dobrze się przy tym bawić w klimacie fantasy. W tego typu grach gracze zazwyczaj otrzymują od organizatorów niezbędne instrukcje i wyposażenie, z którym ruszają na miasto, by odkrywać jego tajemnice. Oto 3 ciekawe scenariusze gier miejskich z elementami fantasy od Gamescape, w które możecie zagrać w Krakowie.

Gra miejska — Osiem Portali

W tym scenariuszu gracze otrzymują misję specjalną. W wyniku wybuchu magicznej energii nastąpiło rozdarcie granicy pomiędzy naszym światem a równoległym wymiarem zamieszkałym przez elfy, gobliny i inne magiczne istoty. Celem graczy jest znalezienie i zamknięcie ośmiu magicznych portali. Można zamknąć za pomocą magicznych kryształów, które są ukryte w sekretnych miejscach w naszym świecie. Miejsca te należy odnaleźć, mając do dyspozycji stare fotografie Krakowa. Zdobycie kryształów będzie wymagało od uczestników rozwiązania kilku trudnych zagadek. Na misję gracze otrzymają zestaw specjalnych gadżetów, w tym iPad z mapą GPS, który umożliwi im zobaczenie elementów z magicznego świata (AR Technology Inside – Rozszerzona Rzeczywistość). Gra przeznaczona jest dla dorosłych, rodzin z dziećmi, możliwa jest również rozgrywka w j. angielskim. W grupie jest od 2-6 osób, gra trwa ok. 140 minut.

Gra miejska - Legendy krakowskie

Ten scenariusz gry miejskiej spodoba się fanom gier typu RPG i niedoszłym poszukiwaczom skarbów. Gra miejska Krakowskie Legendy wykorzystuje technologię Rozszerzonej Rzeczywistości, by przenieść graczy w świat najsłynniejszych krakowskich legend i baśni. To ciekawa alternatywa dla osób, które chcą zobaczyć nieco w innym świetle piękne Stare Miasto czy Wzgórze Wawelskie. Gracze wyposażeni w nowoczesny sprzęt, wirtualne mapy (z systemem GPS i Geocaching) oraz system podpowiedzi, szukają zaginionego, legendarnego skarbu. Gra miejska Legendy Krakowskie dostępna jest w języku polskim i angielskim. Uczestnicy wyposażani są w specjalnie zaprojektowany Pakiet Gracza, w którego skład wchodzą tablet iPad i ręcznie robiona księga-walizka, wyposażona w dodatkowe elementy potrzebne do rozwiązania poszczególnych zadań. Dedykowane, autorskie oprogramowanie przewodzi rozgrywce, monitoruje postępy i na bieżąco zlicza zdobyte punkty. Zwycięzcy zostają na stałe wpisani na listę rankingową gry. W grupie jest od 2-6 osób, gra trwa ok. 140 minut.

Gra miejska dla dzieci - Magiczny Portal

Zwiedzanie Krakowa z dziećmi może być niezapomnianą przygodą dla najmłodszych. Scenariusz gry miejskiej Magiczny Portal przygotowany jest właśnie dla dzieci, które w towarzystwie rodziców i pomocnego skrzata muszą zamknąć magiczny portal łączący nasz świat ze światem złośliwych czarodziejskich stworzeń. Magiczny spacer prowadzi wzdłuż Bulwarów Wiślanych i zapewnia piękne widoki oraz świetną zabawę! W tym scenariuszu gracze również wyposażani są w Pakiety Gracza, iPady z mapą, technologią Rozszerzonej Rzeczywistości, systemem podpowiedzi, GPS i geocaching. Gra przeznaczona dla dzieci od 7 do 12 lat, dla grupy 1-4 osobowej. Czas rozgrywki: 120 minut

Więcej informacji na temat tych i innych gier miejskich oraz escape roomów w klimacie Harry'ego Pottera znajdziecie na stronie Gamescape.

Harry Potter QUIZ: jak dobrze znasz Hermionę? Test wiedzy tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak na drugię imię ma Hermiona?
Park Jalu Kurka w Krakowie