Batman, Joker i inni superbohaterowie. Nowa manga od DC już w lutym 2024!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Manga i Anime

Batman, Joker i inni superbohaterowie. Nowa manga od DC już w lutym 2024!

2024-02-22 10:42

Rok temu wydawnictwo Egmont powróciło do wydawania mangi. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy do rąk czytelników trafiło kilkanaście mang opartych na znanych markach popkulturowych (m.in. „Star Wars”, „Twisted Wonderland”, „Samuraj i Stich” czy „Assassin’s Creed”), dzięki którym fani popularnych uniwersów mieli okazję poznać je w zupełnie nowej formie, a fani mangi sięgnąć po coś nowego, czego brakowało na rynku. W roku 2024 wydawnictwo kontynuuje projekt „EGMONT MANGA” i planuje poszerzać go o nowe cykle. 28 lutego br. zadebiutuje na polskim rynku manga z uniwersum DC. W sprzedaży pojawią się: pierwszy tomy mangi o Batmanie („Batman: Pogromca sprawiedliwości”) oraz o Jokerze („Joker: Operacja specjalna”). Na marzec br. planowany jest album o Supermanie.

Manga „Batman: Pogromca sprawiedliwości” zabiera czytelników do Gotham, w którym trzy lata temu Bruce Wayne założył kostium Batmana, aby walczyć z szalejącą przestępczością. Jednak z biegiem czasu jego wrogowie ewoluowali, a w mieście pojawił się nowy rodzaj przestępczości. Aby zmierzyć się z nowymi zagrożeniami, Batman bardziej niż kiedykolwiek będzie potrzebował Robina, sztucznej inteligencji, którą stworzył, żeby mu pomagała. Pojawią się także nieoczekiwani sojusznicy, którzy zechcą zaoferować swoją pomoc, w tym bohater z Metropolis i człowiek w masce klauna...Autorami mangi są Eiichi Shimizu („Ultraman”) i Tomohiro Shimoguchi („Ultraman”).

"Harry Potter". Fred i George Weasley po latach. Tak dziś wyglądają rudowłosi żartownisie z kultowej serii filmów: James i Oliver Phelps

Manga „Joker: Operacja specjalna” to historia o dwóch zagorzałych wrogach, którzy toczą walkę w Gotham. Pewnego dnia jednak dochodzi do niespodziewanego wypadku, w wyniku którego Batman zostaje zamieniony w ...niemowlaka! Joker wie, że potrzebuje swojego odwiecznego wroga, by udowodnić światu wyższość zła nad dobrem. Postanawia zatem przygarnąć małego Gacka i wychować go na wspaniałego obrońcę sprawiedliwości! Mangę stworzyli Satoshi Miyagawa („Space Battleship Tiramisu”) i Keisuke Gotou.

Projekt „EGMONT MANGA” koncentruje się przede wszystkim na mangach licencyjnych, które są wydawane w miękkiej oprawie z obwolutą, w formacie 148x210. Niektóre serie to mangi klasyczne, inne czyta się w sposób europejski. Albumy są dostępne w księgarniach internetowych i stacjonarnych na terenie całego kraju oraz w księgarniach dla fanów tego gatunku.

Najlepsze mangi 2023 od wydawnictwa Egmont

Wśród serii wydanych w 2023 roku największą popularnością i uznaniem czytelników cieszy się manga „Twisted Wonderland”. To komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland", stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę. Aktualnie na rynku dostępne są dwa pierwsze tomy, 28 lutego pojawi się tom trzeci, a w kwietniu tom czwarty. Manga o niebieskim przybyszu z kosmosu, znanym z filmu animowanego Lilo i Stich to kolejna seria, która zdobyła serca czytelników. Manga „Samuraj i Stich” liczy trzy tomy – wszystkie są dostępne w sprzedaży.

Dla miłośników Gwiezdnych Wojen wydawnictwo Egmont przygotowało mangi w kilku seriach. „Star Wars. Leia” to seria o przygodach młodej księżniczki Lei Organy. W sprzedaży dostępne są dwa tomy tego cyklu. Do rąk czytelników w ubiegłym roku trafił też pierwszy tom mangi „Star Wars. Mandalorianin” o samotnym łowcy nagród. „Star Wars. Wielka Republika” to manga, której akcja toczy się w czasach Wielkiej Republiki, która rozrasta się w najlepsze o nowe układy gwiezdne. Na rynku są dostępne tomy pierwszy i drugi. Fanom uniwersum polecamy też album „Star Wars. Luke Skywalker – Legendy". To spotkanie wybitnych japońskich twórców mangi z inspirującymi mitami o słynnym rycerzu Jedi, będącymi adaptacją powieści bestsellerowego pisarza Kena Liu. 

“Assassin's Creed. Miecz Shao Jun. Chiny” - pasjonująca manga na podstawie gry wideo „Assassin’s Creed Chronicles: China” firmy Ubisoft, przedstawiająca burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun to kolejna propozycja z cyklu „EGMONT MANGA”. Na rynku są dostępne wszystkie cztery tomy serii.

Oprócz serii, wydawnictwo proponuje czytelnikom pojedyncze albumy, zawierające zamknięte historie: „Miasteczko Halloween”, czyli romantyczną historię grozy na podstawie słynnego filmu animowanego Tima Burtona oraz mangę „Cruella. Czerń, biel i czerwień”, która rozwija wątki słynnego filmu o jednym z najlepiej ubranych disnejowskich czarnych charakterów – nikczemnej Cruelli De Mon!

Manga 2024 - co w planach?

W planach na rok 2024 wydawnictwo Egmont ma kontynuacje rozpoczętych serii, jak też inne ciekawe cykle i pojedyncze albumy, które przypadną do gustu czytelnikom mangi i znajdą nowych odbiorców wśród fanów popkultury.

Attack On Titan QUIZ: Sprawdź, jak dobrze znasz serię anime

Pytanie 1 z 15
Jak ma na imię matka Erena?