stacja ładowania

i

Autor: Pixabay

samochody elektryczne

Polskę czeka wysyp stacji ładowania samochodów elektrycznych

2024-02-22 17:24

Nawet 10 tys. stacji ładowania samochodów elektrycznych ma działać w Polsce na przełomie 2024 i 2025 roku, uważa Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce. Punkty powstają już nie tylko na stacjach paliw, ale także przed dyskontami czy na terenie parków handlowych. Brak odpowiedniej liczby stacji ładowania to jeden z głównych argumentów podnoszonych przez krytyków samochodów elektrycznych.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Pod koniec 2024 i na początku 2025 roku zobaczymy w Polsce prawdziwy wysyp punktów ładowania – powiedział dyrektor generalny Powerdot w Polsce Grigoriy Grigoriev, którego cytuje 300gospodarka.pl za ISBnews. Liczba stacji ma wzrosnąć aż o 70 proc. - do 10 tysięcy.

Powerdot buduje stacje ładowania samochodów elektrycznych m.in. na terenie parków handlowych czy parkingów przed sklepami Biedronka.

Nowe szybkie ładowarki

Na początku lutego Shell poinformował, że uruchamia pierwsze szybkie ładowarki Shell Recharge w Polsce. W najbliższych miesiącach planowane jest dodanie kolejnych 13 ładowarek. W sumie firma planuje uruchomić 75 ultraszybkich ładowarek z 150 punktami ładowania do końca 2027 roku.

W najbliższych miesiącach krytycy samochodów elektrycznych mogą stracić jeden z głównych argumentów - o niewielkiej liczbie stacji ładowania.

E-kontrole w Warszawie są prowadzone przez elektryczne Nissany Leaf:

Pomorskie. Test roweru elektrycznego Mevo 2.0