Znasz się na autach z czasów PRL-u? To na pewno poradzisz sobie z tym QUIZEM

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Znasz się na autach z czasów PRL? Jeżeli tak, to na pewno bezbłędnie rozwiążesz ten quiz

2024-04-18 9:52

Rzeczywistość od czasów PRL-u zdecydowanie się zmieniła. Wystarczy tylko spojrzeć na samochody! Kiedyś auta były synonimem luksusu, a teraz ma je każdy. Jesteś znawcą motoryzacji? Z łatwością rozpoznajesz samochody z czasów PRL? Zatem koniecznie musisz sprawdź się w naszym QUIZIE!

Po polskich ulicach w czasach PRL jeździło mnóstwo aut. Do tych, których na pewno zalicza się trabant, polonez czy popularny w tych czasach maluch. W czasach, gdy w każdym domu jest przynajmniej jeden samochód, trudno jest sobie wyobrazić, że jedno auto przypadało na jedną wieś. Pojazdy z czasów PRL zdecydowanie się odróżniają od tych współczesnych!

Jesteś wielkim fanem samochodów w dawnym stylu? To ten quiz dotyczący samochodów z czasów PRL nie powinien być dla ciebie żadnym problemem!

Najwięksi amanci PRL. Historia z Koprem

Okres PRL – kiedy był?

Polska Rzeczpospolita Ludowa (PRL); (do 1952: Rzeczpospolita Polska; pot. Polska Ludowa) – historyczne państwo polskie istniejące w latach 1944–1989. PRL-u to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to okres, kiedy ludzie najczęściej spotykali się i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę.

Koniecznie rozwiąż poniższy QUIZ!

Czy rozpoznasz na zdjęciach te auta z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód z czasów PRL na zdjęciu?
Samochód z czasów PRL

Zobacz także: Białe bluzki i czarne spódnice. Tak w czasach PRL-u wyglądały studniówki!