LACh wraca i pomaga

i

Autor: LACh 2023, Ewa Joanna Sobkowicz, Facebook Próby do Lubelskiej Akcji Charytatywnej 2023

Nasz Patronat

Znany profesor będzie Gargamelem, a lekarka brokułem. Lubelska Akcja Charytatywna świętuje jubileusz

2023-09-26 8:45

Jak zwykle ma być wzruszająco, zabawnie i przekornie. Aktorzy amatorzy po raz dziesiąty pomogą potrzebującym. W tym roku wystawią spektakl pt. „Zakręcona Dziesiątka”. Pieniądze z biletów cegiełek zebrane zostaną na rzecz Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1.

Konkretnie zaś wesprzemy Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczkę, które funkcjonuje przy klinice – mówi nam Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1.

Właśnie trwają próby do widowiska. To zostanie wystawione dwukrotnie: 17 i 18 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Tytuł nawiązuje i do jubileuszu, i do energii aktorów. – Bo to muszą być zakręceni ludzi, którzy chcą nam w takiej formie pomagać – dodaje rzeczniczka szpitala.

Formuła więc wciąż ta sama, ale jeszcze bardziej zwariowana. Przedstawienie ma być autotematyczne. Zajrzymy niejako za kulisy.

Spektakl jest o tworzeniu spektaklu. Ujawniamy kuchnię powstania naszej sztuki, ale i pokazujemy jak pracowaliśmy przez te dziesięć lat – mówi nam autor scenariusza i jeden z aktorów Tomasz Skoniecki.

Dzięki temu możemy pozwolić sobie na większą improwizację i emocje, ale cały czas jesteśmy poważnym amatorskim teatrem – śmieje się przekornie.

W spektaklu weźmie udział rekordowa liczba ponad 120 osób. Tradycyjnie to przedstawiciele świata medycyny, polityki czy biznesu.

Od sztucznej inteligencji po naukę resyscytacji, czyli Piknik Naukowy w Lublinie

Znany pan profesor będzie Gargamelem, pani profesor brokułem, pani kurator pomidorem – słyszymy. – To nieoczekiwane. Po prostu trzeba to zobaczyć – mówi Guzowska. – Zobaczycie państwo, jak osoby z pierwszych stron gazet dają radę w roli aktora – zaprasza Skoniecki.

Zapraszamy i my. Bilety będą dostępne już od 27 września w kasach biletowych i na stronie CSK. Wcześniej odbędzie się licytacja dzieł sztuki.

W przedstawieniu zagrają m.in. wojewoda lubelski, Lech Sprawka; wiceprezydentka Lublina, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak; konsultantka wojewódzka w dziedzinie neurologii dziecięcej, prof. Magdalena Chrościńska-Krawczyk; lubelska kuratorka oświaty, Teresa Misiuk.

Szczegóły na spsk1.lublin.pl

Pierwsze dni jesieni w Lublinie. Czy już widać pierwsze oznaki nowej pory roku? Koniecznie zobaczcie! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE