Lublin: Nadciąga Odyseja Klimatyczna

2021-09-10 17:51
Zbliżają się Mistrzostwa Polski w Robotyce FLL
Autor: zdjęcie nadesłane

Już za tydzień roboty opanują Lubelski Park Naukowo Technologiczny. W sobotę 18 września odbędą się tam Mistrzostwa Polski w Robotyce First Lego League. Weźmie w nich udział 12 drużyn dzieci w wieku od 9 do 16 lat. Są to finaliści z całej Polski, którzy zwyciężyli w turniejach regionalnych.

- Tematyka tegorocznego sezonu nawiązuje do najczęstszych problemów klimatycznych oraz środowiskowych - mówi Dariusz Głuchowski ze Spice Gears. - Zapraszam serdecznie na nasz turniej, myślę, że warto będzie go obejrzeć, zobaczyć jak wyglądają roboty, one będą pewnie różne. 12 najlepszych ekip z Polski przyjedzie zaprezentować swoje roboty. Będzie to miejsce gdzie będzie można poobcować z technologią, robotyką, wydrukami 3D, ale też z ludźmi.

Zawodnicy w tym roku zmierzą się w takich konkurencjach jak Robot Game, Projekt Badawczy, Projekt Robota i Moja Drużyna.

Mistrzostwa Polski w Robotyce FFL odbędą się 18 września w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym. Wystartują o godzinie 9:30.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE