zamość

i

Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość

ZAMOŚĆ: Oddział pediatryczny został oficjalnie otwarty. "Jesteśmy w stanie stworzyć dobre warunki do leczenia dzieci"

2022-10-21 15:00

21 października oficjalnie wznowiono pracę Oddziału Pediatrycznego, który na terenie powiatu zamojskiego nie działał już od ponad roku. Staraniem dyrekcji udało się skompletować zespół , który działa już od 20 października.Oddział ma już pierwszych pacjentów.

Oddział Pediatryczny znajduje się  na szóstym piętrze Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Jego otwarcie i  uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się o godzinie 10.00.

-Mamy pediatrię znowu w Zamościu. Pediatria to przede wszystkim bezpieczeństwo dzieciaków a także ich rodziców. Uważam, ze każda nowoczesna pediatria powinna być w każdym szpitalu wojewódzkim - Chełm, Zamość, Biała Podlaska i oczywiście Lublin bo to jest komfort przede wszystkim dla rodziców. Bardzo się cieszę, że w tym pięknym szpitalu Jana Pawła II w Zamościu jest pediatria . Ona zabezpieczy potrzeby tych małych mieszkańców - mówi Marszałek Województwa Lubelskiego - Jarosław Stawiarski.

- Po raz pierwszy w historii powstaje tutaj oddział pediatryczny. Mali pacjenci będą mieli wreszcie szybką i profesjonalną opiekę - mówi Wicemarszałek Województwa Lubelskiego- Michał Mulawa.

- Moim celem było utworzenie oddziału pediatrycznego. Udało się. Cieszymy się. Jesteśmy w stanie stworzyć warunki najlepsze do leczenia naszych dzieci z Zamościa i okolicy- mówi Dyrektor papieskiego  szpitala w Zamościu - Adam Fimiarz.

Ordynatorem została Pani Agnieszka Majcher, pediatra z Biłgoraja. Pracowała w tamtejszym szpitalu, a od pięciu lat prowadzi prywatną praktykę lekarską:

- Na razie będą tutaj leczone będą dzieci na podstawowym poziomie , na razie jest to profil ogólny, ale myślimy o dalszym  rozwoju- mówi Ordynator.

Na oddziale są już pierwsi pacjenci, którzy trafili już 20 października.  Jest to to 6- letni Fabianek.

- Miał problemy z oddychaniem i ból w klatce piersiowej.Żona dostała telefon z przedszkola, że coś jest nie tak. Poszli do lekarza rodzinnego. Zabrał go ambulans, od razu został tutaj przyjęty. Taki oddział jest bardzo ważny bo nie musimy szukać pomocy medycznej dalej tylko mamy ją na miejscu - mówi Pan Ernest.

Na oddział została tez przyjęta 14- letnia Nikola:

- Dostałam skurczy w brzuchu i źle się poczułam i moja babcia zadzwoniła po karetkę i karetka przyjechała i zabrała mnie do szpitala do Zamościa . Już lepiej się czuje. Jest kolorowo, podoba mi się tutaj  są pozytywne osoby, jest bardzo fajnie- powiedziała mała pacjentka.

Oddział pediatryczny powrócił po ponad roku zawieszenia. Oddział może przyjąć  maksymalnie 15 pacjentów.

Źródło: ZAMOŚĆ: Oddział pediatryczny został oficjalnie otwarty. "Jesteśmy w stanie stworzyć dobre warunki do leczenia dzieci"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE