To były ulubione zabawki dzieci z czasów PRL-u. Sprawdź w quizie, czy też je pamiętasz

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Zabawki z czasów PRL-u. Sprawdź w quizie, czy też je pamiętasz

2023-09-22 15:22

Czasy PRL-u kojarzą się często z dzieciństwem i szczęśliwą beztroską. A co najbardziej kojarzy się z okresem szkolnym i wcześniejszym? Rzecz jasna zabawki! Każdy pamięta bączki, zezolka czy jo-jo! Było wtedy też wiele zabaw, które z powodzeniem zastępowały dzisiejsze rozrywki! Czasy PRL-u nie mają dla ciebie tajemnic? Sprawdźcie się w naszym QUIZIE!

W czasach, gdy nie było komputerów, PlayStation i innych tego typu gadżetów, dzieci umiały sobie fantastycznie zorganizować czas! Pomagały w tym wymyślne zabawki, które umilały okres dzieciństwa. Teraz starsi wracają do tych czasów z radością! Wiele z tych zabawek obecnie jest wartych fortunę! Można je pokazywać dzieciom czy nawet wnukom. Pamiętasz wszystko o zabawkach z czasów PRL-u? To ten QUIZ powinien być dla ciebie prawdziwą przyjemnością.

Tak mieszka seksbomba PRL. Halina Kowalska: Wszyscy chcieli mnie rozbierać

PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

Jak dobrze pamiętasz zabawki z czasów PRL? QUIZ

Jak dobrze pamiętasz zabawki z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się zabawka, która po napędzaniu za pomocą dźwigni kręciła się wokół własnej osi?

Zobacz także: Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE