Za chwilę ruszy rekrutacja na studia

2023-01-20 16:31
Za chwilę ruszy rekrutacja na studia
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Wokandapix

Fizyka techniczna, geoinforamatyka, gospodarka przestrzenna, czy inżynieria nowoczesnych materiałów. Takie kierunki oferuje UMCS w trakcie zimowej rekrutacji na bezpłatne, trzysemestralne studia dzienne II stopnia. O przyjęcie na takie studia będzie można się starać już od 30 stycznia.

- Internetowa rejestracja potrwa do 20 lutego - mówi Aneta Adamska, rzecznik UMCS. - Rekrutacja odbywa się na podstawie złożonego kompletu dokumentów, zaś postępowanie kwalifikacyjne będzie prowadzone na podstawie konkursu ocen na dyplomie ukończenia studiów wyższych. Wyjątek stanowi geoinformatyka, gdzie rekrutacja dla absolwentów studiów I i II stopnia z innych kierunków odbywa się na podstawie konkursu średnich ocen z: oceny na dyplomie ukończenia studiów wyższych oraz oceny z pisemnego testu kompetencyjnego z zakresu studiów I stopnia z geoinformatyki.

Równocześnie trwa rekrutacja na niektóre kierunki studiów podyplomowych.

- Słuchacz może uzupełnić dotychczas zdobytą wiedzę oraz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe - dodaje rzecznik. - Obecnie prowadzimy nabór na takie kierunki jak: analiza danych, diagnoza i terapia neuropsychologiczna, historia i wiedza o społeczeństwie dla nauczycieli, lider zarządzania kryzysowego, mediacja szkolna i sądowa, muzealnictwo, nauczanie języka polskiego jako obcego, nauczanie matematyki, neurologopedia, ochrona danych osobowych, podyplomowe studium prawa podatkowego, psychologia edukacyjna z przygotowaniem pedagogicznym, social media marketing, tłumaczenie ustne (język angielski)

Szczegółowy harmonogram zimowej rekrutacji znajdziecie na stronie rekrutacja.umcs.pl.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE