Z ul. Lipowej znikają drzewa. Aktywiści i mieszkańcy okolicy protestują [FOTO, WIDEO]

2020-06-01 9:00

Pierwsze drzewa zniknęły z ul. Lipowej. W sumie w ramach przebudowy ma ich być mniej o 30. Mieszkańcy i aktywiści protestują.

Blokadą przez mieszkańców i wycofaniem się firmy odpowiedzialnej za wycinkę zakończyła się nocna próba usunięcia drzew przy ul. Lipowej. Ogrodnicy zaczęli przesadzanie mniejszych okazów przy centrum handlowym kilka godzin po proteście ekologów i mieszkańców. Ostatecznie przenieśli ich tylko 5 z zaplanowanych 19 (pojawiły się w okolicach Dworku Grafa).

Przeciwnicy wycinki domagają się od Ratusza wyjaśnień i zmiany planów przebudowy ulicy Lipowej, z której w sumie zniknąć ma 30 drzew. Dodatkowo zwracają uwagę, że te drzewa, które mają być pozostawione nie są zabezpieczone w odpowiedni sposób.

Jednym z większych okazów jest "Krzysztof". Drzewo, które ochrzczono tym mianem rośnie na samym rogu ul. Lipowej i Skłodowskiej. Ma zostać usunięte w celu poszerzenia jezdni, co nie podoba się protestującym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE