Z powodu koronawirusa Ratusz przesuwa prace związane z tworzeniem Strategii Lublina 2030

2020-03-27 14:11
Lublin
Autor: HubertPhotographer, pixabay.com

W związku z epidemią koronawirusa Ratusz odwołał wszystkie wydarzenia związane z pracami nad Strategią Lublina 2030. Dotyczy to spotkań oraz działań badawczych, w których mieli wziąć udział mieszkańcy miasta.

Odwołanie tych wydarzeń pozwoli jednak pracownikom Ratusza zająć się innymi sprawami. Mówi o tym Monika Głazik z Urzędu Miasta w Lublinie:


W obecnej sytuacji na nowo weryfikowany jest cały harmonogram oraz sposób realizacji projektu. Jednocześnie trwają przygotowania realizacji większych wydarzeń odłożonych w czasie, m.in. Tematycznych Grup Roboczych oraz badań wśród 1600 losowo wybranych mieszkańców Lublina. Prowadzone są również prace mające na celu podsumowanie ankiety internetowej zrealizowanej podczas głosowania na projekty w ramach BO 2020, w której udział wzięło ponad 3 tys. osób, oraz cyklu 17 spotkań i warsztatów o różnorodnej tematyce. Prace nad pierwszym raportem zakończą się w kwietniu br.

Ratusz planuje także zaangażować młodszych lublinian w sposób, który nie będzie wymagał wychodzenia z domu. W związku z tym, Urząd Miasta przygotowuje konkurs, w którym dzieci będą mogły przedstawić swoją wizję tego, jak Lublin będzie wyglądał za 10 lat. Oprócz tego, Ratusz zaprasza mieszkańców, aby wzięli udział w ankietach internetowych na temat wizji miasta w przyszłości. Kwestionariusze są dostępne na stronie internetowej projektu www.2030.lublin.eu oraz na portalu Facebook Lublin 2030.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE