Wstrząsająca interwencja lubelskiej fundacji. Pies był żywą tarczą do strzelania

2022-11-02 16:00

„Pomimo wielu lat działań i ogromu przeprowadzonych interwencji jeszcze NIGDY nie widzieliśmy tak podziurawionego śrutami zwierzęcia” – piszą przedstawiciele lubelskiej Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege. Bagier, bo takie imię nosi pies, którego aktywiści odebrali właścicielowi, stanowił żywą tarczę strzelniczą.

Bagier to starszy psiak w typie beagle’a, który doznał już mnóstwo cierpienia. Fundacja Ex Lege przyznaje, że wyniki badań diagnostycznych, jakie przeszedł, zszokowały także weterynarzy. W ciele psa odnaleziono bowiem wiele metalicznych śrutów, które znajdowały się na jego brzuchu, klatce piersiowej oraz szyi. Bagier był także bardzo zaniedbany – ma liczne wyłysienia, a w sierści pełno pcheł. Dokucza mu także świąd, a do tego psiak jest niesłyszący i kuleje, często ma też duszności i kaszle.

Jak opisują przedstawiciele fundacji, podczas interwencji w jednej z miejscowości na terenie województwa lubelskiego, właściciel Bagiera stwierdził, że nie zamierza go leczyć, bo czworonogowi i tak „już nic nie pomoże, tylko szpadel”. Pies został więc odebrany mężczyźnie i przebywa obecnie w całodobowej klinice, gdzie dostaje kroplówki oraz ma zapewnione lecznicze kąpiele. Weterynarze wciąż diagnozują jego schorzenia, a o całej sprawie zawiadomione zostały organy ścigania.

Jaki los czeka Bagiera?

Jak podkreślają przedstawiciele fundacji Ex Lege, mimo wstrząsających przejść, jakie Bagier ma za sobą, psiak wciąż łaknie obecności człowieka i uwielbia się przytulać. Po zakończeniu leczenia piesek powinien trafić do domu tymczasowego lub do stałej adopcji, ale fundacja nie ukrywa, że znalezienie nowego domu będzie trudne z uwagi na liczne dolegliwości, z jakimi się zmaga.

„Bagier (...) z racji wieku nie budzi zainteresowania w potencjalnych domach. Po usłyszeniu w jakim jest wieku, osoba zainteresowana wycofuje się ze swoich deklaracji” – stwierdzają smutno aktywiści.

Jak zostać domem tymczasowym dla Bagiera?

Jeśli chcesz przygarnąć tego psiaka, powinieneś/aś skontaktować się bezpośrednio z Fundacją Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE pod numerem telefonu: 690 280 455. Wciąż można wpłacać także datki na leczenie Bagiera – link do zbiórki znajdziecie tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE