WORD Lublin: Nadal strajkują, co z egzaminami na prawo jazdy?

2022-08-10 9:39
Strajk w WORD Lublin
Autor: zdj. WORD Lublin

Lubelscy egzaminatorzy kontynuują rozpoczęty we wtorek strajk. W środę ponownie do pracy nie przyszło sześć osób. Mimo trudności i opóźnień, do tej pory wszystkie egzaminy udało się przeprowadzić, słyszymy w ośrodku.

- Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj rano wszystkich przeegzaminowaliśmy - mówi nam Renata Bielecka, dyrektorka WORD w Lublinie. Jak będzie dzisiaj? - Trudno powiedzieć, trzeba poczekać do wieczora - dodaje. - Robimy, co możemy - twierdzi.

Sytuacja na Lubelszczyźnie nie zmienia się. - W Lublinie nieobecnych w pracy jest wciąż sześć osób. Mamy chwilowe opóźnienia. Kraśnik i Puławy pracują normalnie - tłumaczy dyr. Bielecka.

Bielecka poinformowała, że we wtorek nieobecnych było pięciu egzaminatorów spośród 18 wyznaczonych tego dnia do przeprowadzenia egzaminów praktycznych na kat. B. W środę ponownie nieobecnych jest pięć osób.

Dyrektor WORD w Lublinie powiedziała, że ze względu na nieobecność znacznej liczby egzaminatorów część egzaminów praktycznych na kat. B zaplanowanych na dziś może zostać odwołana. Natomiast egzaminy w oddziałach w Puławach i Kraśniku odbywają się na bieżąco.

Dodała, że w wakacje WORD w Lublinie egzaminuje ok. 240 osób dziennie.

Pracownicy WORD-ów w Chełmie, Zamościu, Białej Podlaskiej i Łukowie poinformowali PAP w środę, że egzaminy odbywają się zgodnie z planem.

W poniedziałek Wojciech Dusza z Komitetu Egzaminatorów RP poinformował na konferencji prasowej w Krakowie, że egzaminy nie odbywają się w kilkudziesięciu miastach. Środowisko to domaga się głównie zmiany systemu egzaminowania, który jest – jak wskazują jego przedstawiciele - "archaiczny i przyczynia się do automatyzmu i krzywdzenia osób egzaminowanych".

Kilka głupich manewrów na drodze kosztowało go prawo jazdy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE