Wilki biegały w pobliżu domów w pow. tomaszowskim. „Nie należy się bać”

i

Autor: unsplash.com/Facebook

świat zwierząt

Wilki biegały w pobliżu domów w pow. tomaszowskim. „Nie należy się bać”

2024-04-24 12:05

W roku 1995 wilki zostały objęte ochroną w części Polski, a od 1998 są chronione w całym kraju. To piękne i majestatyczne stworzenia, które trzeba traktować z wyjątkowym szacunkiem. Zdarza się, że tego typu zwierzęta podchodzą prawie pod sam dom. - Wilków nie należy się bać – mówią leśnicy.

- Takie zdjęcia otrzymaliśmy od naszej fanki, która kilka dni temu zaobserwowała wieczorem wilki w okolicach wsi Rabinówka. Nie jest to dla nas nowość, gdyż wielokrotnie obserwujemy ślady bytności wilków w tomaszowskich lasach, w tym i w bliższych okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Roztoczańskie lasy to ich naturalne środowisko, w którym żyją od wielu lat – czytamy na fanpage Nadleśnictwa Tomaszów, Lasy Państwowe.

Wilki i lisy upodobały sobie to miejsce pod Częstochową

Jak zauważają leśnicy, wilków nie należy się bać. Z reguły unikają one kontaktu z człowiekiem, nie zachowują się agresywnie i szybko się oddalają. Wilki skutecznie unikają ludzi z uwagi na to, że mają od nas o wiele lepsze zmysły, szczególnie słuch i węch. I to właśnie dzięki temu po prostu unikają spotkań z człowiekiem.

Zobacz także: Plac Litewski ponad 100 lat temu i dziś