Wiemy, kto zakaził koronawirusem pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

2020-03-31 14:28
COZL
Autor: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

W Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej trwa kwarantanna po tym jak u trzech pracowników szpitala wykryto koronawirusa. Według najnowszych doniesień osobą, która zakaziła członków personelu, była pacjentka placówki.

Koronawirusa wykryto u pracowników Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Jak mówi rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego Remigiusz Małecki miejsce to zostało poddane dezynfekcji zaraz po wykryciu pierwszego przypadku. Dodaje również, jak obecnie wygląda sytuacja w szpitalu:

"Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej cały czas działa, a pacjenci są przyjmowani na bieżąco. Niemniej, oczywiście zachowujemy rygorystyczne i bezwzględne przepisy sanitarno-epidemiologiczne zalecane przez Sanepid."

W placówce, badaniom na obecność koronawirusa zostało poddanych 135 osób. Kwarantanną objęto 44 pracowników placówki oraz 34 pacjentów, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną kobietą.

Na dzień 31 marca 2020 r. godz. 14:30, na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 121 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 4 osoby zmarłe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE