Ogród Botaniczny w Lublinie

i

Autor: JJ

PRZEGLĄD WYDARZEŃ

Weekend 27-28 kwietnia w Lublinie. Gdzie warto pójść? Oto nasz przegląd wydarzeń

2024-04-25 13:13

Co będzie się działo w ostatni weekend kwietnia w Lublinie? Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych – naszym zdaniem – wydarzeń w mieście. Sprawdźcie, gdzie warto się wybrać!

Zastanawiacie się, jak spędzić przedmajówkowy weekend w Lublinie? Sprawdziliśmy, co ciekawego będzie się działo w mieście 27-28 kwietnia. Poznajcie nasz subiektywny TOP wydarzeń, na które warto się wybrać w najbliższą sobotę lub niedzielę!

Spis treści

  1. Olejowy Jarmark Lubelski
  2. Targi vintage w Muzeum Osiedli Mieszkaniowych
  3. XVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów i V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny
  4. Lubelska Giełda Staroci
  5. Botaniczna Piątka w Lublinie
  6. III Bazarek Dzieci w Lublinie
Żonglowali i paradowali. Artyści z całego świata gościli w Lublinie

Olejowy Jarmark Lubelski

Jak sobota, to Jarmark Lubelski w przestrzeniach Lubartowskiej 77. Tym razem jego główną „gwiazdą” będą oleje, ale nie zabraknie na nim również innych wystawców. Ich stoiska można odwiedzać 27 kwietnia tradycyjnie w godz. 7:30-13.

Targi vintage w Muzeum Osiedli Mieszkaniowych

Już w sobotę (27 kwietnia) w Muzeum Osiedli Mieszkaniowych przy ul. Wileńskiej 21 w Lublinie po raz pierwszy odbędą się targi „Popatrz Vintage”. Podczas wydarzenia będzie można zaopatrzyć się w unikatowe ubrania, biżuterię, ceramikę czy dodatki do domu właśnie w stylu retro. Targi startują o godz. 10 i potrwają do godz. 19.

XVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów i V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny

Najbliższy weekend w Lublinie upłynie także pod znakiem sportowych emocji. O godz. 8:30 przy ul. Poligonowej rozpoczną się zmagania w ramach kolejnych etapów „XVII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów wraz z V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny”, który będzie miał swoją kontynuację również w niedzielę. W tym artykule przeczycie o dokładnym harmonogramie zawodów i związanych z nimi utrudnieniami dla kierowców.

Lubelska Giełda Staroci

Ostatnia niedziela miesiąca w Lublinie nie może się obejść bez giełdy staroci. Już od rana do około godz. 14 będzie można odwiedzać wystawców antyków, którzy tradycyjnie pojawią się na placu Zamkowym. Na Lubelskiej Giełdzie Staroci znajdziecie mnóstwo dodatków do domu, mebli, ubrań i szeroko pojętego rękodzieła w stylu vintage!

Botaniczna Piątka w Lublinie

W najbliższą niedzielę na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS przy ul. Willowej w Lublinie po raz pierwszy w tym sezonie odbędzie się bieg z cyklu „Botaniczna Piątka”. Wiosenna edycja tego wydarzenia, w którym mogą wziąć udział nawet najmłodsi biegacze, rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 14. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie botaniczna5.pl. Przy okazji przypominamy również, że lubelski „Botanik” jest otwarty dla zwiedzających codziennie w godz. 9-19 (a od maja w godz. 9-20).

III Bazarek Dzieci w Lublinie

To wydarzenie to prawdziwa gratka dla małych przedsiębiorców. W Centrum Kultury w Lublinie w najbliższą niedzielę (28 kwietnia) w godz. 12-16 po raz trzeci odbędzie się „Bazarek Dzieci”. W jego trakcie dzieci i młodzież w wieku 3-17 lat wraz z opiekunami będzie mogła (po uprzednim zgłoszeniu) wystawić rzeczy już przez siebie nieużywane, ale będące wciąż w dobrym stanie, a także zakupić coś od innych. Liczba stanowisk jest ograniczona. Szczegóły znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.

Zobacz także zdjęcia: Lubelskie Motocyklove Powitanie Sezonu. Motocykliści tłumnie zebrali się przed Areną Lublin