We włodawskich lasach szukają padłych dzików

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

LEŚNE POSZUKIWANIA

We włodawskich lasach szukają padłych dzików. Trzeba zachować ostrożność

2023-03-22 13:25

W części lasów znajdujących się na terenie powiatu włodawskiego trwają poszukiwania martwych dzików. Na razie akcja będzie obejmować obszar dwóch gmin.

Akcja szukania padłych dzików w lasach na terenie powiatu włodawskiego rozpoczęła się we wtorek (21 marca). Znalezione w jej trakcie sztuki martwej zwierzyny zostaną zgłoszone do badań weterynaryjnych. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram poszukiwań:

  • 21-22 marca – gmina Wyryki: przeszukiwanie terenu w obrębie Zahajki – Kolonia Kaplonosy,
  • 23-24 marca – gmina Hanna: poszukiwania w okolicach Janówki.

Poszukiwania martwych dzików prowadzone są na tym obszarze pod kierownictwem pracownika Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie i Powiatowego Lekarza Weterynarii we Włodawie. W akcję zaangażowali się także między innymi włodawscy policjanci, których zadaniem jest zabezpieczenie terenów, na których prowadzone są działania i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom pobliskich dróg.

„W związku z działaniami możliwe jest nagłe wbieganie zwierząt na drogi. Apelujemy do kierowców poruszających się po drogach w wyznaczonym rejonie o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie jazdy” – apelują włodawscy policjanci.

Akcja potrwa do piątku (24 marca).

Zobacz także: Ćwiczenia Wojsk Obrony Terytorialnej [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE