W woj. lubelskim powstanie 7 nowych obwodnic. Budowa pierwszej z nich już się zaczęła

i

Autor: GDDiKA

Inwestycje

W woj. lubelskim powstanie 7 nowych obwodnic. Budowa pierwszej z nich już się zaczęła

2023-09-21 14:50

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęła się w czwartek budowa blisko 3-kilometrowej obwodnicy Dzwoli w ciągu drogi krajowej nr 74 – poinformowała GDDKiA. Zakończenie robót zaplanowano w 2025 r.

Lubelski oddział GDDKiA podał, że budowana obwodnica Dzwoli będzie miała ok. 2,7 km, zostanie poprowadzona nowym śladem i ominie miejscowość od północy.

W ramach inwestycji – poinformowała GDDKiA – trwa także rozbudowa ponad 9-kilometrowego odcinka DK74 od końca przyszłej obwodnicy Janowa Lubelskiego do połączenia z funkcjonującą już obwodnicą Frampola.

- Powstanie jednojezdniowa, dwupasowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o szerokości jezdni 7 m. Wybudowane zostaną też drogi do obsługi ruchu lokalnego, ekrany akustyczne, chodniki oraz zatoki autobusowe – dodano.

W planach jest budowa sześciu skrzyżowań skanalizowanych, dwóch rond oraz mostu zintegrowanego z przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów.

Inwestycję za ponad 190 mln zł realizuje konsorcjum firm Mosty Łódź (lider), Antex II (partner) oraz PBI Infrastruktura (partner).

Obwodnica Chełmca otwarta

GDDKiA podała, że zakończenie robót planowane jest w 2025 r.

Inwestycja jest realizowana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic, z czego siedem powstanie w województwie lubelskim.

Pięć z nich (Janów Lubelski, Dzwola, Gorajec, Szczebrzeszyn, Zamość) wybudowanych zostanie w ciągu DK74 i połączy trasę ekspresową S19 w Janowie Lubelskim z przejściem granicznym z Ukrainą w Zosinie. Natomiast pozostałe dwie planowane są w ciągu DK82 (Łęczna) oraz DK63/76 (Łukowów).

Zobacz także: Te powiaty w woj. lubelskim są najmniej zaludnione. Gdzie mieszka najmniej osób? Sprawdź!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE