W szkołach mogą powstać ekopracownie. Dofinansuje je WFOŚiGW

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/stevepb

W szkołach mogą powstać ekopracownie. Dofinansuje je WFOŚiGW

2023-02-16 16:08

Chcą zainteresować dzieci i młodzież przyrodą. Pomóc mają ekopracownie. Szkoły z województwa lubelskiego mają szansę zdobyć na nie dofinansowanie. Rusza nowy program Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej "Ekopracownie - zielone serce szkoły". Dzięki niemu uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania swoich zainteresowań przyrodniczych.

- Już w najbliższym czasie zostanie ogłoszony nowy program "Ekopracownie - zielone serce szkoły" - mówi Agnieszka Kruk, prezes WFOŚiGW w Lublinie. - Program ten będzie służył dofinansowaniu pracowni ekologicznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Program będzie promował ekologię. W każdym powiecie dwie szkoły będą mogły uzyskać dofinansowanie. Będzie to jedna pracownia przyrodnicza i jedna związana z odnawialnymi źródłami energii.

Projekt "Ekopracownie - zielone serce szkoły" ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości ekologicznej młodego pokolenia.

W szkołach mogą powstać ekopracownie. Dofinansuje je WFOŚiGW

i

Autor: zdjęcie nadesłane, WFOŚiGW

- Program kierowany jest do szkół publicznych i niepublicznych, a także do zespołu szkół - Rafał Dziekanowski, dyrektor biura WFOŚiGW. - Program zakłada zorganizowanie konkursu w szkołach i jego przedmiotem jest wyłonienie najbardziej efektywnych działań dotyczących ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, zasobów naturalnych. Szkoła ma za zadanie pokazać nam te kreatywne działania, opisać i zobrazować krótkim filmem. Chcemy utworzyć 48 takich ekopracowni.

Nabór w konkursie dla województwa lubelskiego zostanie ogłoszony w najbliższy poniedziałek 20 lutego. Regulamin oraz wszystkie niezbędne formularze zostaną opublikowane na stronie internetowej Funduszu. Nabór potrwa do końca marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE