W Parku Ludowym znowu zniszczona fontanna, a także balustrada kładki

2022-06-22 18:07
W Parku Ludowym znowu zniszczona fontanna, a także balustrada kładki
Autor: OM

Rozbita szklana balustrada, wgniecione kule fontanny i uszkodzone instrumenty muzyczne. Elementy Parku Ludowego ciągle ulegają zniszczeniu. Ratusz apeluje do mieszkańców Lublina, aby zwracali uwagę na to, gdy ktoś coś niszczy i przypomina, że Park Ludowy ma swój regulamin, którego należy przestrzegać, a za zniszczenia dana osoba może być pociągnięta do odpowiedzialności.

Ostatnio, kolejny już raz kule fontanny zostały wgniecione.

- Rzeczywiście w pierwszej połowie miesiąca dzieci uszkodziły kule fontanny. Tym razem dotyczyło to trzech elementów. Naprawę uszkodzonych kul wykonała już firma, która zajmuje się obiektem w ramach umowy na bieżące utrzymanie fontann i miasto nie poniosło kosztów w tym zakresie - mówi nam Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza. - Tego typu przypadek niestety nie jest jedyny.

Niedawno została też uszkodzona szklana balustrada na kładce na Bystrzycy. Pomimo monitoringu sprawcy nie udało się znaleźć. Balustrada ma zostać naprawiona do końca miesiąca i będzie to kosztowało około 2 tysiące złotych.

- Oczywiście park jest miejscem ogólnodostępnym i zachęcamy, żeby przebywać w nim i spędzać czas, natomiast pamiętajmy, że obowiązuje też w nim regulamin - dodaje Góźdź. - W Parku Ludowym obowiązuje regulaminowy zakaz wchodzenia do fontanny. Czasami monitoring nie uchwyci danej sytuacji, bądź obraz jest niewyraźny i nie da się zidentyfikować danej osoby, natomiast to nie oznacza, że każdy taki przypadek pozostaje bez rozpatrzenia. Prowadzone jest postępowanie, tak, aby dojść do tego kto dany element, czy daną część zniszczył. Apelujemy do mieszkańców o to, aby korzystali z tej infrastruktury parkowej w sposób do tego przeznaczony.

Park Ludowy objęty jest stałym monitoringiem. Nad bezpieczeństwem czuwa tam także straż miejska, która za nieodpowiednie zachowania może ukarać mandatem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE