W nocy w woj. lubelskim temperatura spadła do -27 stopni! Mróz powoli zacznie odpuszczać

i

Autor: unsplash.com/IMGW

pogoda

W nocy w woj. lubelskim temperatura spadła do -27 stopni! Mróz powoli zacznie odpuszczać

2024-01-09 12:51

Za nami najzimniejsza noc tej zimy. W Zamościu odnotowano temperaturę minus 27 stopni! Mamy jednak dobrą wiadomość. Mrozy powoli zaczną odpuszczać.

Ostrzeżenia IMGW się sprawdziły. Za nami bardzo zimna noc. Temperatury w wielu miejscach spadały do – 20 stopni i więcej. Najniższą wartość zarejestrowano w Zamościu. Tam termometry pokazały – 27 stopni przy gruncie! Najniższą temperaturę powietrza odnotowano jednak w woj. małopolskim w Ratułowie. Tam słupki rtęci pokazywały -24 stopnie!

W nocy w woj. lubelskim temperatura spadła do -27 stopni! Mróz powoli zacznie odpuszczać

i

Autor: IMGW

Wtorek zapowiada się jako kolejny mroźny dzień.

- Temperatura maksymalna wyniesie od minus 13-12 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich i na wschodzie województwa lubelskiego, ok. minus 6 stopni w centrum, do plus 2 stopni Celsjusza nad samym morzem. Tam najcieplej – wskazał synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Najchłodniejsza noc szykuje się na południu kraju.

- Tam od minus 17 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich Karpat mogą być jeszcze nieco większe spadki temperatury, do minus 20 stopni Celsjusza – zaznaczył synoptyk IMGW.

W kolejnych dniach powinno być już nieco cieplej, choć - na co zwrócił uwagę synoptyk IMGW - na północnym wschodzie w nocy z piątku na sobotę spodziewany jest jeszcze dwucyfrowy spadek temperatury. Ale już w sobotę temperatura powinna oscylować wokół zera. Z końcem tygodnia może spaść trochę więcej śniegu, szczególnie w Karpatach.

Przypominamy, że ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla woj. lubelskiego obowiązuje do 10.01 do godz. 7.30.

Zobacz także: Lodowisko pod kościołem w Jastkowie. Pomogli strażacy