Lato w mieście

i

Autor: Słoneczny Wrotków Eska Summer City 2022 na Słonecznym Wrotkowie

Lato w mieście

W Lublinie zaczęły się już wakacje. Gdzie można popływać?

2023-06-01 16:11

Jacuzzi, wodna zumba i piknik nad zalewem. To zaledwie część atrakcji jakie lubelski MOSiR przygotował na tegoroczne lato. Pod chmurką na Aqua Lublin poszaleć można już od dzisiaj. Z atrakcji Słonecznego Wrotkowa skorzystamy prawdopodobnie już w następnym weekend.

Codziennie obiekt będzie otwarty od 1 lipca. W czerwcu w każdy weekend. - Chcemy ruszyć 10 i 11 - mówi nam Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR-u. - Czekamy jeszcze na wyniki badań wody. To standardowe procedury, które trzeba jednak przejść - dodaje.

Już od czwartku z okazji Dnia Dziecka popływać można w wodnym miasteczku Aqua Lublin. To place zabaw, leżaki, jacuzzi. - Korzystać będzie można z tych atrakcji przez całe lato - zaprasza Bednarczyk. - Oprócz tego, przygotowaliśmy eventy, wodną zumbę, warsztaty dla dzieci. Wszystko pod chmurką - dodaje.

Prawdziwe szaleństwo czeka miłośników wody w Słonecznym Wrotkowie. - Przypomnę, że mamy tam pięć basenów o różnej wielkości i głębokości: od brodzików dla dzieci po baseny pływackie normalnej wielkości. To także trzy zjeżdżalnie różnej trudności: trójtorowa rodzinna, tzw. cebula, która zapewnia sporo wrażeń i ogromna anakonda, czyli serpentyna z rur - wylicza rzecznik MOSiR.

Organizatorzy szykują już inne atrakcje. Nad Zalew Zemborzyckim można popływać kajakiem, pojeździć rowerem górskim i na nartach wodnych, poserfować na desce. - Słoneczny Wrotków to także place zabaw, zarówno te wodne, jak i na trawie. To także pyszne jedzenie, wypożyczalnie sprzętu - słyszymy.

Przez całe lato nad lubelskim morzem będą odbywały się liczne imprezy, koncerty i pikniki. - Także edukacyjne. Już 10 czerwca zapraszamy na kolejną edycję pikniku ekologicznego - mówi Bednarczyk. - Chcemy połączyć zabawę z czymś dobrym dla świata. Posprzątamy część nabrzeża, pokazując w ten sposób, jak ważna jest ekologia - dodaje.

Szczegóły znajdziemy na stronie MOSiR-u i Słonecznym Wrotkowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE