W Lublinie wybudują szkołę specjalną

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/WOKANDAPIX

Szkolnictwo

W Lublinie wybudują szkołę specjalną

2023-03-22 10:45

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie będzie miała nową siedzibę. Miasto otrzymało właśnie rządowe wsparcie na wybudowanie nowej placówki przy ul. Hanki Ordonówny.

- To największa inwestycja edukacyjna z rządowych pieniędzy nie tylko w Lublinie, ale w całej Polsce - mówi Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. - Gigantyczne środki na budowę zupełnie nowego kompleksu, budynku szkoły z wyposażeniem. Mamy 64 miliony 57 tysięcy 600 złotych środków rządowych na realizację tego niezwykle ważnego projektu dla dzieci z potrzebami kształcenia specjalnego. Ponad 17 milionów na ten cel wyłoży miasto Lublin.

Obecnie Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka mieści się w trzech lokalizacjach: przy ul. Kurantowej, Bronowickiej i Krochmalnej.

- Docelowo Szkoła Podstawowa nr 26 będzie nadal w dwóch lokalizacjach - mówi Mariusz Banach, wiceprezydent Lublina. - Nie tak dawno przygotowaliśmy do standardów oczekiwanych przez nas budynek przy ul. Kurantowej. Z tego budynku nie chcemy wyjść, także docelowo szkoła podstawowa nr 26 będzie nadal w dwóch lokalizacjach, bo tam te dzieci w rocznikach 1-3 cały czas będą pracowały przy ul. Kurantowej. Natomiast chcielibyśmy, żeby do standardu ul. Kurantowej dopasować ten budynek główny.

W nowej szkole będzie się uczyło ponad 300 dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.

- Poprawią się warunki nauki naszych dzieci. Poprawią się warunki do zajęć edukacyjnych, rewalidacyjnych, a także do rozwijania ich uzdolnień i talentów - mówi Alicja Dudak, dyrektor placówki. - Doskonale przygotowana kadra pedagogiczna będzie mogła te wszystkie zadania realizować, teraz będzie nowa, piękna szkoła.

Nowa szkoła ma być gotowa w 2027 roku. Jej koszt to 80 mln zł, z czego 80 procent pochodzi z rządowej dotacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE