Ul. Wallenroda w Lublinie

i

Autor: Miasto Lublin

INWESTYCJE

Ul. Wallenroda w Lublinie doczeka się rozbudowy. Miasto szuka wykonawcy. Co obejmą prace?

2023-10-02 10:21

Miasto Lublin ogłosiło przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji obejmującej przebudowę ul. Wallenroda. Jakie prace mają zostać wykonane? Sprawdźcie szczegóły!

Rozbudowa ul. Wallenroda w Lublinie to inwestycja, której celem jest poprawienie funkcjonowania układu komunikacyjnego w dzielnicy Rury. Miasto rozpoczęło już poszukiwania wykonawcy, który podejmie się przebudowy tej arterii. Otwarcie ofert złożonych w przetargu zaplanowano na 31 października.

– Tak jak zapowiadaliśmy, równolegle z przetargiem na przedłużenie ul. Węglarza, rozpoczynamy także wybór wykonawcy dla rozbudowy ul. Wallenroda. Na oba zadania pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Zakończona aktualizacja dokumentacji projektowej pozwala nam wszcząć procedurę zamówień publicznych. To ważna inwestycja dla mieszkańców i mieszkanek dzielnicy Rury, którą wskazywali jako kluczową podczas spotkań w ramach „Planu dla Dzielnic” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Wielka bomba i wielka ewakuacja w Lublinie.

Rozbudowa ul. Wallenroda w Lublinie. Co mają objąć prace?

W ramach rozbudowy ul. Wallenroda w Lublinie, na początku rozebrana zostanie istniejąca obecnie nawierzchnia jezdni, zjazdów, chodników i parkingów. W jej miejsce wybudowana zostanie nowa droga o długości około 850 m i szerokości 4 m na odcinku jednokierunkowym i 5 m na dwukierunkowym, która będzie miała asfaltową nawierzchnię. Inwestycja obejmie również przebudowę dwóch skrzyżowań: z ul. Zana i ul. Grażyny.

– Powstaną obustronne chodniki z kostki betonowej, a istniejące stanowiska postojowe zostaną zmodernizowane. Zamówienie uwzględnia też włączenia dróg wewnętrznych prowadzących do osiedli oraz zjazdów publicznych i indywidualnych. Drogowcy wykonają również oświetlenie uliczne – wylicza Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Ponadto, inwestycja obejmuje także „budowę systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz przełożenia istniejącej sieci infrastruktury towarzyszącej, kolidującej z rozbudowywanym odcinkiem ulicy”. Po zakończonych pracach zmienione zostanie oznakowanie poziome i pionowe tak, by uwzględniało wprowadzone w ramach rozbudowy zmiany geometrii drogi.

Ile potrwają prace przy rozbudowie ul. Wallenroda?

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 19 miesięcy na zrealizowanie inwestycji (liczone od daty zawarcia umowy). Oznacza to, że nowa infrastruktura na ul. Wallenroda ma zostać oddana do użytku w 2025 roku. Na realizację tej inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zobacz także: To koniec słynnego pola konopi w Lublinie?! Hemplab rezygnuje z dzierżawienia go od rolnika

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE