Prace budowane w SP nr 58 w Lublinie

i

Autor: Urząd Miasta Lublin Prace budowane w SP nr 58 w Lublinie

Tu nauczyciele „biją się” o pracę. Powstaje największa w Lublinie podstawówka [AUDIO]

2020-06-15 12:50

Aż 7 chętnych na jedno miejsce pracy, dyrekcja powstającej przy ulicy Berylowej Szkoły Podstawowej nr 58 nie będzie miała zatem problemu ze skompletowaniem kadry. Na jakim etapie jest teraz budowa największej, lubelskiej podstawówki?

Do obsadzenia jest ponad 70 etatów nauczycielskich, a dyrekcja już przyjęła 540 podań o pracę. Nowa placówka rozpocznie pracę 1 września, trwa już zatem kompletowanie kadry nauczycielskiej. To będzie największa szkoła podstawowa w Lublinie. Budowana jest z myślą o 800 uczniach i 150 przedszkolakach. Jak na razie jednak, w najbliższym roku szkolnym uczniów będzie około 500, bo nie będzie jeszcze 8-klasistów, 7. klasa będzie tylko jedna, a 6. klasy – dwie. Dyrekcja sądzi jednak, że w przyszłym roku klasy będą już obłożone w 100 procentach, a wszystkich dzieci – może być nawet tysiąc.

Na jakim etapie jest teraz budowa szkoły?

– Budynek szkoły jest już właściwie gotowy, obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samego budynku – przyznaje Joanna Stryczewska, z biura prasowego lubelskiego Ratusza. – Trwa także montaż trwałego wyposażenia przygotowanie pozostałych zamówień, związanych m.in. z dostawą mebli szkolnych, przedszkolnych czy biurowych. Przetarg w tej sprawie jest już ogłoszony.

Wspomniany przetarg na zakup wyposażenia szkoły to m.in. 900 ławek jednoosobowych, ponad 1600 krzeseł dla uczniów, 1400 szafek szatniowych – łącznie z tymi do przebieralni WF-u, a do tego szafy, regały, biurka i inne, szkolne meble.

Najbliższe plany Ratusza dotyczące otoczenia szkoły zakładają wykonanie chodnika prowadzącego do szkoły, dojazd od strony ul. Jantarowej jest praktycznie gotowy, prace są na ukończeniu. Powstanie tam droga z chodnikami, oświetleniem i kamerami monitoringu. Co więcej, do końca sierpnia zostanie wybudowany „prawoskręt” zapewniający wyjazd z ul. Jantarowej w ul. Jana Pawła II. Najnowsza i największa do tej pory lubelska podstawówka rozpocznie działalność edukacyjną już 1 września.

Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin o postępach przy budowie największej w Lublinie szkoły podstawowej:
10. Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE