Kładka nad ul. Filaretów

i

Autor: Małgorzata Oroń

remonty

Trzecie podejście do remontu kładki na LSM. Miasto wybrało wykonawcę

2023-12-08 14:30

Kładka nad ul. Filaretów łączy osiedle Piastowskie z osiedlem Mickiewicza. Choć można nią przejść, wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa budzi stopień pokrycia jej rdzą. Miasto chce naprawić konstrukcje, ale oferenci wyceniali roboty na dużo więcej, niż było w budżecie. W końcu za trzecim razem miasto wybrało wykonawcę.

Urząd miasta trzy razy ogłaszał przetarg na przebudowę kładki na LSM-ie i za każdym razem miał ten sam kłopot: zgłoszone oferty przewyższały kwotę, którą proponował ratusz. Urzędnicy i urzędniczki spodziewali się, że na tę inwestycję wystarczy prawie 3,5 mln zł, tymczasem nie znalazła się oferta niższa niż 4,1 mln zł. Złożył ją Primost Serwis z Dęblina, a piszemy o tym, bo właśnie ta firma podejmie się zadania remontu kładki. Wszystko dlatego, że ratusz ostatecznie zdecydował się dołożyć brakującą sumę.

Na czas prac, które obliczono na dziewięć miesięcy, kładka ma zostać wyłączona z ruch. Roboty obejmą m.in. zastąpienie kratki pomostu pełną płytą i wymienienie balustrady, a także zabezpieczenie konstrukcji przed korozją.

Raport - Łukasz Kohut