Tragiczny pożar w kamienicy w Lublinie. Dwie osoby nie żyją

2021-02-19 8:25
Pożar w kamienicy w Lublinie
Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie [Facebook] Pożar w kamienicy w Lublinie

Do tragicznego w skutkach pożaru w kamienicy doszło w nocy w Lublinie. Jak poinformowała straż pożarna spłonęło wyposażenie jednego z mieszkań. W wyniku pożaru śmierć poniosły dwie osoby – 74-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna.

Do pożaru w kamienicy przy ul. Żelaznej w Lublinie strażacy zostali wezwani ok. 1:50 w nocy z czwartku na piątek. Zgłoszenie dotyczyło zadymienia na klatce schodowej. Jak się okazało pożar wybuchł w jednym z mieszkań na parterze.

- Spaliło się wyposażenie jednego z mieszkań na parterze kamienicy, pokoju i kuchni. Ogień nie rozprzestrzenił się. W wyniku pożaru śmierć poniosła 73-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna – powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, mł. brygadier Maciej Falandysz.

Z kamienicy ewakuowano 27 osób, które po zakończeniu akcji i sprawdzeniu budynku pod kątem obecności tlenku węgla wróciły do swoich mieszkań. W akcji gaśniczej, trwającej prawie dwie godziny, uczestniczyły 3 zastępy z JRG Nr 1 w Lublinie, łącznie 12 strażaków. Na miejscu były też inne służby: pogotowie ratunkowe, policja oraz przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego UM Lublin.

Raport z anteny 18.02, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE