cielaki na drodze

i

Autor: Policja Włodawska

podróże

Nietypowy spacer. Wybrały się na niego cielaki. I nie chcą wrócić

2023-05-08 15:21

Z podwłodawskiego gospodarstwa w podróż-samowolkę wybrało się 5 cielaków. Kilka z nich wróciło do domu, ale reszta zwiała do lasu.

Jak informuje włodawska policja, do ucieczki doszło w Suchawie. Jeszcze tego samego dnia, w sobotę, właścicielowi udało się namierzyć i przyprowadzić zwierzęta, ale reszta „nie zamierzała wracać i uciekła do lasu” – mówi podinspektorka Bożena Szymańska.

Dwójka cieląt wybrała się w podróż szczególnie niebezpieczną, bo szła drogą nr 82. Właśnie te przyprowadził do domu właściciel. Pozostałych wciąż nie udało się znaleźć, dlatego jeśli ktoś zobaczy wolno biegające cielaki w tamtych okolicach, nie musi przecierać oczu ze zdumienia, tylko dzwonić na policję: pod numer alarmowy 112 albo do dyżurnego 47 813 22 90.

Przy okazji funkcjonariuszka przypomina o właściwym zabezpieczaniu zwierząt gospodarskich. Jak argumentuje, chodzące wolno stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla wszystkich korzystających z dróg.

Zobacz zdjęcia: Są młodzi i nie mają sobie równych w sporcie

Dziecko i pies poparzone w Parku Skaryszewskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE