To może być koniec karpia w wannie. Polacy popierają ekologów

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/schauhi

To może być koniec karpia w wannie. Polacy popierają ekologów

2021-12-07 17:24

Większość, bo prawie 60 procent Polaków popiera zakaz sprzedaży żywych karpi, jeśli mieliby możliwość kupienia już gotowego, oprawionego. Tak wynika z sondażu zrobionego na zlecenie fundacji, która zbiera podpisy pod petycją do Ministra Rolnictwa.

A jakie jest zdanie mieszkańców Lublina na ten temat?

- Myślę, że powinien być zakaz sprzedaży żywych karpi - mówi mieszkaniec Lublina. - Brzydko jest na to patrzeć, kiedy na targowisku zabija się karpie. Szczególnie dla dzieci jest to nieodpowiednie.

- Ja nie jestem jakąś tam ekolożką, ale to niehumanitarne, żeby żywe karpie w woreczki wkładać. Już lepiej jakoś zwinnie je zabić, żeby nie cierpiały - mówi mieszkanka Lublina. - Tradycje są ważne, ale od tej można odejść.

- Myślę, że nie powinno być takiego zakazu - mówi kolejny mieszkaniec Lublina. - Taką mamy tradycję i tak powinno być.

Ekolodzy od lat walczą o wprowadzenie zakazu sprzedaży żywych karpi. Alarmują, że ryby są transportowane do sklepów w nieodpowiednich warunkach w zbyt ciasnych zbiornikach, mają też niedostateczną ilość tlenu w wodzie. A jakie jest Wasze zdanie?

Sonda
Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony zakaz sprzedawania żywycch karpi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE