To koniec irytujących reklam! Shopee nieoczekiwanie znika z polskiego rynku

2023-01-12 13:01
To koniec irytujących reklam! Shopee nieoczekiwanie znika z polskiego rynku
Autor: screen shopee.pl

Piątek trzynastego to będzie pechowy dzień dla wielbicieli tego sklepu! Niespodziewanie Shopee wycofuje się z Polski. Azjatycka platforma e-commerce ogłosiła, że w piątek kończy działalność.

Na fanpage Shopee pojawił się komunikat:

- Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska kończy działalność. Od 13. stycznia 2023 r. godz. 23:59 możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem platformy Shopee Polska zostanie wstrzymana. Zamówienia złożone przed 13. stycznia 2023 r. godz. 23:59 zostaną zrealizowane standardowo, a wsparcie i obsługa zamówień pozostanie dostępna dla Użytkowników, którzy złożyli zamówienia na naszej platformie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem Obsługi Klienta poprzez formularz kontaktowy. Dziękujemy, że byliście z nami – czytamy.

Internauci są bardzo rozczarowani. 

- Jest mi bardzo przykro z tego powodu, dużo rzeczy całą moja rodzina zamawiała i byliśmy zawsze zadowoleni - pisze pani Weronika. 

- Szkoda, że informacja wyszła prawie w ostatniej chwili. Człowiek zbierał monety a teraz na hura i tak na szybko nie wyda tej kasy - pisze inna rozżalona internautka. 

Cała sytuacja jest o tyle zaskakująca, że, pod koniec grudnia Michał Tykarski, dyrektor działu rozwoju biznesowego Shopee w Polsce udzielił Polskiej Agencji Prasowej obszernych wypowiedzi, mówił m.in. o planach platformy w nadchodzącym roku.

- W 2023 roku planujemy dużą promocję markowych produktów w „Strefie Marek Shopee”, w której będzie można znaleźć znane firmy. Chcemy z tymi producentami rozszerzyć współpracę. Planujemy stworzyć część strony dla konsumentów, którzy oczekują produktów bezpośrednio od dystrybutorów marek – wyliczał.

Firma jednak miała inne plany

Jak podają Wirtualne Media, prezes Shopee Chris Feng przekazał mailowo pracownikom, że firma chce się skupić na rozwoju w Azji, Ameryce Południowej i Środkowej, gdzie widzi większe perspektywy wzrostu i ma mocniejszą pozycję. Z kolei Ian Ho, szef polskiego oddziału Shopee, na spotkaniu w czwartek rano tłumaczył, że wyjście z naszego kraju jest związane z dużą niepewnością co do sytuacji makrogospodarczej.

Shopee nie podało jednak żadnego oficjalnego komunikatu, w którym wyjaśnia nagłą decyzję.

Polakom zatem pozostaje wspominać (lub szybko zapomnieć) najbardziej denerwujące reklamy Shopee. Przedstawiamy je poniżej. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE