Sztuka eksperymentalna i awangardowa opanuje Chatkę Żaka

2021-11-18 10:39

Już w sobotę odbędzie się druga edycja festiwalu Viral ART 2.0. Jego twórcy obrali sobie za cel rozprzestrzenianie sztuki awangardowej i eksperymentalnej, a także promowanie młodych artystów.

- Sztuka awangardowa i eksperymentalna jest ważnym trendem artystycznym, ponieważ to właśnie awangarda jest pełna emocji, porusza tematy tabu, pozwala wyzwolić się artyście z pewnych ram, stereotypów i daje inne spojrzenie na estetykę i formę. Chcemy, by Viral ART 2.0 umożliwił młodym ludziom doświadczenie kultury nieco innej, niż ta, która na co dzień zalewa ich przez mainstreamowe kanały - mówi Magdalena Markiewicz, kurator Viral ART 2.0.

Festiwal sztuki eksperymentalnej i awangardowej Viral ART 2.0 odbędzie się w najbliższą sobotę w Chatce Żaka. Rozpocznie go wernisaż pokonkursowej wystawy intermedialnej o godzinie 17:30.​ Po nim odbędą się dwa koncerty. Zagrają TOUTESTMAGNIFIQUE i PROXYTM, a taże Szymon Weiss i Maciek Szupica.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE