Szpitale gotowe na sylwestrową noc. Typowych urazów nie unikniemy [AUDIO]

i

Autor: Mateusz Kasiak

Szpitale gotowe na sylwestrową noc. "Typowych urazów nie unikniemy" [AUDIO]

2020-12-31 15:27

Bez hucznych zabaw i z obostrzeniami. Mimo rządowych apeli i zaleceń, szpitalne oddziały ratunkowe nie zwalniają tempa. Są w pełni gotowe na przyjęcia pacjentów w czasie sylwestrowej nocy.

SOR-y szykują się więc na typowe sylwestrowe urazy. - Będziemy rzadziej się przemieszczać, ale wypadków komunikacyjnych i tak nie unikniemy - mówi nam Krystyna Chałabis-Gnat, pielęgniarka oddziałowa z SOR w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie.

- Jeżeli nie będzie fajerwerków na mieście i rzucania butelek po szampanie, to pojawią się przykre incydenty w domu. Tego nie unikniemy. Takie jest życie, a gdzie jest życie, tam są różne nieoczekiwane sytuacje. Pracujemy normalnie i jesteśmy przygotowani - dodaje pielęgniarka oddziałowa z czerwonej strefy covid.

Medycy apelują o rozsądne zachowanie w domach podczas zabaw, nie tylko ze względu na panującą epidemię.

Dodajmy, że wojewoda lubelski, Lech Sprawka, wydał rozporządzenie dotyczące używania petard i fajerwerków. Nie można ich odpalać o północy w noc sylwestrową.

Jednocześnie służby przypominają, aby z rozwagą używać środków pirotechnicznych.

- Liczba pacjentów się nie zmniejszy - mówi nam Krystyna Chałabis-Gnat, pielęgniarka oddziałowa z SOR w SPSK4 w Lublinie
Ruszyły szczepienia w SPSK4 w Lublinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE